dgfdgf

Má slovo “shameless“ něco společnýho s transsexuálama?

Shameless / shemale. Nevím jak se ty slova vyslovujou, ale napsaný je to podobný. Nebo to je úplně něco jinýho a je to náhoda? Nebo co to má společnýho?

Nejlepší odpověď
annas

1." Shemale (česky doslova „ona-muž“) je pejorativní označení pro trans ženy používané zejména v pornografickém průmyslu, kde nejčastěji označuje ty trans ženy, které v rámci své tranzice nepodstoupily operativní změnu pohlaví, a mají tak mužské genitálie.

Melissa Hope Ditmore z projektu Trafficked Persons Rights o tomto označení prohlásila: „jedná se o vynález sexuálního průmyslu, který většina trans žen pokládá za odporný.“

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Shemale

2." „Trans žena (též MtF, jakožto zkratka z anglického Male to Female, nebo česky chybně transžena)[ je žena, která byla při narození označena za muže v důsledku toho, že se narodila s tradičně mužskými pohlavními orgány.
Trans ženy mohou pociťovat genderovou dysforii (genderový nesoulad) a toužit proto po tranzici. Tento proces může mít formu úřední (změna občanského průkazu), sociální (změna používaného jména, oblečení, účesu či zájmen, aby více odpovídaly genderovým rolím) nebo lékařskou (hormonální terapie, operativní změna pohlaví).“

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Trans_%C5%BE­ena

Další odpovědi
quentos

Ne, je to náhoda. „Shameless“ vzniklo přidáním přípony -less („bez-“) ke slovu „shame“, které pochází ze staroanglického „sċamu“ a to z protogermánského *skamó. https://en.wik­tionary.org/wi­ki/shame
Naproti tomu „shemale“ je moderní slovo vzniklé složením slov „she“ a „male“, jak již bylo uvedeno. https://en.wik­tionary.org/wi­ki/shemale

Zdroj: https://en.wik­tionary.org/wi­ki/shame

led

V našich zemepisných súradniciach to je tak ako mnohí píšu viac „výrobok pornopriemyslu“
Ale v Ázii, hlavne juhovýchodnej oblasti je tento spôsob obživy známy už stáročia (keď pornopriemysle ešte nejestvoval). Bežné bolo že v mnohodetných rodinách jeden z chlapcov bol určený na dráhu „shemale“, bol o tom nakrútený aj indický film premietaný v našich TV (názov si už nepamätám, išlo o spomienky starého shemale). Na internete bolo zverejnené rozprávanie jedného utečenca z Augusta´68, ktorý sa takto živil v Juhovýchodnej Ázii, odkaz nevkladám, minulý mesiac tento rozhovor aj s ďalšími „neuveriteľnými“ príbehmi bol prevádzkovateľom stránky zrušený.
Vo väčšine prípadoch shemale nie je zbavený mužských „ozdôb“ pohlavných orgánov, i keď v mnohých prípadoch má napríklad prsia zväčšené, takže nejde o plného transsexuála.

Prakticky aj eunuch, ako vykastrovaný často poskytoval pánovi aj „ženské služby“

Reezo

Ne, nic společného to nemá.

dubraro

Jedině snad v případě, že někdo svou transsexualitu nestydatě předvádí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

dgfdgf

Má to slovo něco společnýho s erotikou nebo to znamená “nestydatej“ obecně?

Reezo

Shameless může a nemusí mít spojitost s erotikou. Záleží jak je to použité ve větě.