Meggie2

Má nošení roušek smysl, když je prý smrtnost covidu už stejná jako u klasické virové chřipky?

Chřipkou se ročně nakazí víc lidí než covidem, má smysl to nosit všude a zavírat kvuli tomu bary?

Odpovědi
anonym

Těch informací a názorů na covid je tolik,že opravdu nevím co si o tom mám myslet.Jen mne zaráží takové ty prvotní informace z Číny,kdy lidé na ulicích padali z ničeho nic jak mouchy na chodník a dnes se nic takového neděje.Mutuje virus do lehčí formy?Opravdu záhada na kterou ani lékaři dle mého neznají odpověď.

elkon

Mě zajímá co říkají odborníci. Ostatní kecy mě nezajímají, nemá cenu polemizovat o něčem, čemu nerozumím.

cukrar

Ano, má to smysl. Většina odborníků to říká, viz celý svět nosí roušky.

Hlada

Smrtnost je stejná, nakažlivost je ale větší. Šíří se kapénkami, takže nošení roušek má smysl. Když někteří nemají zdravý úsudek, tráví volný čas vedle sebe chlastem a překřikováním hlasité hudby, musí přijít represe. Jak bylo prokázáno, v divadlech se virus nešíří.

Alesh

Asi takhle…

Zdroj: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_0mSi5LPpJw

led

Nosenie správne nasadenej rúšky čiastočne zabraňuje prenos nákazy dýchacími cestami na ľudí v blízkosti nositeľa rúšky.
Správne nasadená rúška znamená, že kryje aj nos, nielen ústa, ako často vidno na verejnosti a dokonca aj u ľudí, ktorí hlásajú povinnosť nosiť rúšky (politici. zdravotníci, lekári)
Bližšie nájdete aj v odpovediach na podobné otázky na tejto stránke.

dodatok:
Nosenie rúšok ukazuje nielen plnenie príkazov „strany a vlády“ na zabránenie šírenia ochorenia, ale aj vzťah človeka k inému človeku.
Aj keď viem, že rúška ma nechráni pred nákazou, môžem byť potencionálnym prenášačom a použitím tejto rúšky ako zábrany pred „splodinami“ môjho dychu chránim iných pred „chytením víru odo mňa.
Ale pre mnohých "zdravých a nesmrteľných“ (podľa ich názoru) zdravie iného človeka nie je podstatné. „Hlavne, že sa mám dobre!, Čo ma po druhých…“

nyjono

A ty myslíš, že by byla stále stejně vysoká, kdyby se roušky nenosily?
To by mohla být i o dost vyšší, nebo ne?

marci1

Dle názoru lékařů je nakažlivost Covidu-19 větší než nakažlivost chřipky. ☹
Mějme respekt k těmto virózám a naučme se s nimi zacházet jako se součástí našeho života. Nutno posilovat imunitu (vitamín D,C).

Dochy

Pokud vím tak pořád je u Covidu reálně více závažných průběhů (v poměru k počtu nakažených) takže je asi vhodnější ten Covid pokud možno nechytit. Popravdě mně mrzí, že jsme na začátku promeškali (a tím nemyslím my v ČR ale celosvětově) příležitost se ho zbavit. Ale když už s ním musíme žít, mně ten hadr zas tak nedráždí. Pokud ten hadr zajistí že nebudeme postávat a polehávat před plnýma nemocnicema bez lékařů, tak to klidně vydržím.

Hufnágl

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=tESv62TlnC8

Pepa25

Kdo je autor toho tvrzení, když sama přiznáváte, že je to „prý“?