novakroman

Lžou nám státní orgány podobně jako to dělali po výbuchu Černobylu v roce 1986?

Všechny státy kolem nás zakázali dovoz obilí z Ukrajiny kvůli naměřeným vysokým hodnotám pesticidů a toxinů jenom naše laboratoře hlásí normální hodnoty…

Nejlepší odpověď
Dochy

  1. můžeme mít trochu jiné limity
  2. klidně se může stát, že k nám dorazilo zrní z jiné oblasti.

Ona Ukrajina je dost velká a pěstitelé různí.

Další odpovědi
Themeansar

Vše je divadlo

Ametyst

Státním orgánům nevěř ani tečku za pozdravem. Nepamatuješ roky s covidem?

Hlada

Ti, kteří zakázali dovoz obilí kvůli pesticidům jsou nejspíš panikáři, kteří na Ukrajině nikdy nebyli. Tam jsou tak obrovské lány úrodné půdy, že je nestačí ani obdělat, natož hnojit.

Pepa25

Zprávy kolem ukrajinského obilí jsou hezká ruská zpravodajská hra, to je myslím docela jasné.
Poláci zakázali dovoz obilí kvůli ochraně polského trhu (ten zaplavilo ukrajinské obilí, protože Rusové blokují Černé moře, přes které by se normálně dostalo ukrajinské obilí do Afriky a dalších zemí a neocitlo se v Polsku).
Maďarsko to hraje na obě strany, tak velmi rádo využilo záminku o kontaminaci obilí GMO.
Slovensko také argumentuje antidumpingovými opatřeními. Pak objevilo nepovolený pesticit.
Jiné země dovoz urajinského obilí nezakázaly.
Doporučuju číst seriózní zdroje

Zdroj: https://www.i­rozhlas.cz/zpra­vy-domov/ukrajinske-obili-produkce-zemedelstvi-dovoz-cena-potravin-cesko-eu_2304210640_aur

Pepa25

Samotné znění otázky je argumentační faul