Tomáš Karban

Lze zabránit střílení petard?

Celý listopad a prosinec máme peklo. Od rána do večera bouchají petardy, každých deset minut rána jako z děla.
Bydlíme v bytě a o dvě budovy dál na dvoře střílí jedna romská rodinka petardy. Dva dospělí sedí u svého vchodu a baví se. Jejich čtyři děti ve věku okolo 6 let (jeden vypadá i na 4) poskakují kolem a střílejí si petardy pod nohy a smějí se tomu na plné kolo.
To je tak když obchody začnou prodávat petardy za pár kaček (Fakt nechápu kde na to ty děti berou peníze)
Hlavní problém je, že v našem okolí je spousta pejskařů (včetně nás) a během tohoto období není prostě možné vyvenčit psa, celý den se krčí doma strachy.
Když za rodiči zajdeme ať toho nechají tak je to furt dokola – Jsme na našem dvoře, můžeme si dělat co chceme; Není ještě noc, neporušujeme noční klid. A samozřejmě v neposlední řadě, když jim dojdou argumenty „Vy jste rasisti!“
Lze se proti tomuto nějak bránit?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Lze, ale můj (podotýkám EFEKTIVNÍ) postup jak situaci řešit není v souladu s pravidly tohoto serveru a venkoncem ani se zákony. ;) :)

  1. Správný dem(ent)okratický havloid by zaplakal! Místo aby ses radoval nad kulturním obohacím, které přináší jiná (téměř bez vyjímky nepřizpůsobivá) etnika si STEŽUJEŠ! Za tohle tvé frfňání Vašík pašík za totáče tak krutě netrpěl ve svém Mercedesu! ;) :D :D
  2. Nechápu, jak tě vůbec napadlo se ptát KDE na to hnědočeši berou ve státě, kde CIZINEC má GARANTOVANOU vyšší mzdu, než státní příslušník. Žiješ v havloidní dem(ent)okracii, zvykej si. Ostatně myslím, že již dlouho nebyly navýšeny podpory „utlačovaným menšinám“, pročež je bude nutné zvýšit, aby si udrželi dostatečnou životní úroveň. Což JE ŘEŠENÍ, bo budeš MUSET ještě více dřít, aby tě o to mohl stát dalšími a VYŠSÍMI daněmi a poplatky oškubat, jinak by na zvýšení podpor pro vělijaké desetitisíce Afghánců aj. „potřebných“ nebylo z čeho brát.

A tvůj problém to řeší tak, že se jednak zbavíš čokla (nebudeš mít na jeho obživu a péči o něj, bop nezaplatíš ani pioplatky za elektřinu), druhak budeš tak jako tak z toho množství práce padat nikoliv na hubu, ale rovnou do bezvědomí. Věř mi, v takovém případě o nějakém dělbuchu ANI NEBUDEŠ VĚDĚT! PRAVDA A LÁSKA ZVÍTĚZILA! :D :D :D

Další odpovědi
EMELOUN

S tímto problémem bojuji již několik let. Jsem ještě dítě, takže já nic dělat nemůžu. My ale vždy odjíždíme pryč. Vím že problémy se neřeší útěkem, ale jinak to bohužel nejde 🥺

Viktorie II.

Nechce se mi věřit, aby Romové stříleli petardami. Vždyť ti nemají co do huby natož aby si kupovali pyrotechniku.
Mimochodem: můj pes to má na háku, ty petardy. Slyší-li na Silvestra petardy, na balkoně koukne, zaštěká a jde si lehnout k televizi.

jáára

Většinou je to upravený vyhláškou, kdy se může zábavní pyrotechnika používat. Na silvestra. ± .
Zkus měšťáky otravovat.
Když budou jezdit často, taky je to začne srát. Bude to řešit socka, a cikáni nebudou mít co do huby. Potom schovej pejska…

Kelt

Nápad bych měl, tak to zkus zrealizovat. Chytni se toho, kdo hází petardy, pak ho přivážeš ke stromu a do úst mu dej petardu, kterou zapálíš. Ty petardy zase nejsou drahé a když se zahrání máma, tak děcka zase budů.

Fučík Leoš

U nás v Brně – Králově Poli je to téměř stejné. V okolí velké firmy, velké nákupní centrum a od konce listopadu (covid-necovid) frčí velké a menší firemní íventy, rauty, večírky a nočírky. A rachejtle včetně III. třídy na průkaz dělmistra nebo odpalovače – jedna za druhou, druhá za třetí a další a další. A pálí -li o víkendu, pálí klidně až o půlnoci.
A řešení? Myslíte, že četníci nebo měšťáci půjdou proti tlupě ožralých manažerů a polomanažerů do konfliktu s právníky korporátu, kteří berou za měsíc tolik, co četník za 5 let?

elkon

Petardy se nestřílí, ale hází. A jediný způsob jak se toho zbavit, je zakázat prodej, potažmo výrobu.

aliendrone

jáára>>> Potom schovej pejska…
No twl, tohle je rovnou na 2 nominace, ale mohu dát jen jednu, muehehe! :D :D :D