autacek

Kolik máte procestováno zemí světa?

A umístili byste se v tabulce?

http://zemsdr­.sweb.cz/cesto­vatele.htm

Nejlepší odpověď
Edison

Ta tabulka je pěkně nesmyslná. V zásadě to nemotivuje k poznávání, ale ke sběru počtu zemí. Já mám na kontě 19 zemí po Evropě za dvacet let. V každé jsem pracoval a bydlel, poznával místní lidi, se kterými jsem spolupracoval a zemi právě z NETURISTICKÉHO hlediska. V průměru rok v každé zemi, do některých se stále vracím. To za týden opravdu nejde. Nejsem sběratel cestovatelských hodností, máme tam prostě práci.

Další odpovědi
Tw!st

Zatím moc ne, plánoval jsem cestovat letos, ale opět to asi nevyjde. Zatím to bude asi jen 12 evropských zemí, ale přes některé jsem jen projížděl.

quentos

Deset, když nepočítám tu svoji a naopak počítám Slovensko, protože jsem ho navštívil, až když bylo samostatný stát. Takže neumístil.

Arne1

Od roku 2009, kdy jsem začal s Geocachingem, je to 31 zemí (+Kosovo) – V Česku to stačí tak asi na 360. místo.
Z dřívější doby k tomu ještě 3 země EU a 6 ex-SU republik.

cochee

Já jsem byl v Jugoslávii, ta už neexistuje, v NSR – to taky neexistuje a v Polsku. To je vše.

led

Súkromne len pozemnou dopravou, motorovou i bezmotorovou, včetne vlastných nôh, územia priameho vplyvu kráľa Přemysla, to znamená od Baltu po Stredozemné more.
Pracovne Matičku Zem dookola, po zemi, po vode i vo vzduchu.
Vesmír nechávam (zatiaľ) aliendronovi.

Mc Merkurion

… ten web je totální blbost … jak může někdo procestovat nejméně 200 zemí, když je jich:„193 členských států Organizace spojených národů.“ https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_st%C3%A1­t%C5%AF_sv%C4%9Bta , sice je pravda: „OSN uznává svrchovanost 206 států, některé analýzy ale uvádí, že je na Zemi států "jen“ 195." https://euroz­pravy.cz/veda-a-technika/veda/197111-cisla-ktera-prekvapi-vite-kolik-je-na-zemi-statu-lidi-jazyku-nebo-knih/ … asi v počtech chyběli ve škole a už cestovali za školou …

Mc Merkurion

@autacku, jak lze procestovat více než 200 zemí, jestliže jich je 195 dle OSN ??? můžeš mi říct, co je na mé odpovědi závadného ??? je přeci jasné, že v tabulce, která má špatná pravidla se nelze umístit ???

Arne1

OSN mnoho zemí neuznává. A dané tabulky uvažují za zemi s například německé spolkové republiky.

Edison

Tyjo vidíšto… to jsem ani nepočítal… Takže platí, co jsem napsal. Celá ta tabulka je nesmyslná hoňka za číslama…

Arne1

Pro mne je nejpodstatnější to, co mám ve statistikách Geocachingu.

Edison

Tak jestli to děláš zase kvůli statistikám… :-/ Já to dělal protože mě to bavilo a zavedlo mě to na zajímavá místa. Hlavně tam, kde sem nevěděl, kam se jít podívat.

Mc Merkurion

… jo, procestoval jsem nejmíň pět států a nevylezl jsem za humna, stačí jen změna názvu …

led

Mc Merkurion, nebuďte prekvapený, niekto napríklad precestoval pred rokom 1993 kraje Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky a tie isté miesta aj po roku 1993 a hneď bol v 3 štátoch a podobne to bolo napríklad aj s Ceylonom a Sri Lankou. Je veľa podobných premenovaní, ktoré neznalý považuje za iné mesto, iný štát.

Ako sme kedysi hrali hru „navštív mestá podľa historických názvov“ a koľko sme sa pritom „nachodili bez pohnutia z miesta“, kým sme napríklad v jednom meste prešli všetky jeho historické pomenovania.

Mc Merkurion

… to mne tolik nepřekvapuje, asi ještě míň než to, že moje odpověď byla okamžitě nahlášena, vím kým, v nahlašování našel nový sport, hned po politice antibabiš …

Hufnágl

Příspěvek smazán administrátorem.