Fijatko

Kolik lidí už je moc?

Údajně se říká že stát s milion lidí není pro diktátora problém udržet, ale kolik lidí už je prostě moc aby se člověk musel 24/7 bát o svůj život..?

Nejlepší odpověď
annas

Co znamená příslovce moc.

„moc přísl. a v platn. čísl. neurč. hovor. velice, velmi; mnoho, hodně: moc dobře vědět; byl moc hodný; znám ho až moc dobře příliš; — moc lidí, peněz “

https://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=moc_1

Jak vyplýá z definice, je to číslovka neurčitá, tudíž není možné stanovit počet lidí.
Záleží na velikosti země, počtu obyvatel – tedy jejch hustotě atd.

Pokud jde o udržováníl pořádku zemil, záleží na ozbrojených složkách,, jejich počtu, kolik zvládnou třeba demonstrantů či jinak neposlušných jedinců, nebo také jde o ochranku „panovníka“ atd

Ještě jsem si vzpomněla, že mnozí diktátoři v minulosti používali metodu „cukr a bič“.

Diktátorský styl je někdy změkčilý, občas použitelný, sliby, ale i tak je to tvrdý systém poslušnosti.

Je to určitá stimulace. Třeba policajti – jeden sil hraje na hodného, druhý je zlý.

Další odpovědi
Edison

Jde o způsob udržení. Podívej se na největší diktátory. Udržej miliony. Přečti si 1984 od Orwella. Pokud použiješ správnou taktiku, udržíš miliardy.

Kelt

Podle počtu lidí si kvůli vlastní ochraně zajistím bezpečnostní aparát. Na druhou stranu tě může zlikvidovat nebo ochromit i milenka. A někdy a to říkám z vlastní zkušenosti je každý další člověk navíc už moc. Když třeba potřebuji klid a nechci slyšet nikoho a nikoho vidět. Třeba v bytě.

Zvidatel

Takhle to nelze určit. Na počtu vůbec nemusí záležet. A taky nezáleží. Ve hře jsou zcela jiné faktory.
Mmůže mít miliardy obyvatel, co na tom.
Diktátor se musí o svůj život bát nesutále i kdyby ”diktoval” jen pár lidem. Proto je označován jako diktátor. Není to nic lichotivého.