dust8

Kolik hodin spánku vám minimálně stačí, abyste během následujícího dne nepociťovali únavu?

Nejlepší odpověď
Kelt

Tady asi neexistuje nějaké číslo, hodnota u konkrétní osoby. Závisí to na somatypu, věku, stravování, kondici, pohlaví atd. A taky emoce v tom hrají roli. Můžeš být OK, vyspaný v pohodě a stačí, když ti někdo něco řekne a máš mikrospánek a naopak, můžeš být na pokraji zhroucení a něco ti dodá živou vodu. Takže nejde říct 4 je málo 12 je moc.

Další odpovědi
quentos

To vůbec nezáleží na délce spánku, ale na okamžiku probuzení (v které fázi spánku se probudím).

elkon

Filip84

Jak kdy: může to být šest hodin, ale může to být i hodin čtrnáct. Záleží na spoustě věcí, ale, jednoduše řečeno, já vím, kdy mám jít spát, abych byl vyspaný.

V průměru ale spím kolem 7–8 hodin v létě a 8–9 hodin v zimě.

Drap

8 – 10 hodin

paul1

Je to různé asi tak 6 – 8. Závisí to od prožitků z minulého dne, ale např. i od počasí.