Ke kterému myšlenkovému proudu se řadíte?

Postoj k hodnotám, idejím, ekonomickým otázkám.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Konzervatismus, protože...

Byl jsem vychován v konzervativním prostředí a vždy jsem byl pravicově zaměřený. Bohužel v dnešní době se (neo)konzervatismus poněkud zvrhl a s lidmi jako Petr Hájek nebo V.K.ml. nechci mít nic společného, takže jsem asi spíš liberální. Čímž neokony ještě víc štvu 🙂 Ale je také tím, že klasické politické dělení přestává platil. Takže ekonomicky jsem pravičák, politicky ve středu.

Další odpovědi
aliendrone

Jiný myšlenkový proud, protože...

Škatulkovat SÁM SEBE? :o No… zkusím. ;)

Takže primárně jsem prasákoidní dovýstřihůčumista, poživačně-narcisistní egoista s anankistickým přesženskýzadek­plácoidním syndromem. ;) :D :D

Sorryjako, ale tyhle tvé škatulky v DNEŠNÍ době…, proč se už rovnou nezeptáš, jestli jsem kališník nebo papeženec? ;) :D :D

Drap

Jiný myšlenkový proud, protože...

Zřejmě si pleteš pojmy. Co myslíš tím myšlenkovým a ekonomickým proudem?

nyjono

Jiný myšlenkový proud, protože...

Těžko označit některou z nabízených možností, protože hodnoty, ideje a ekonomika spolu vůbec nesouvisí.

zjentek

Socialismus, protože...

…nemám rád dravost a nenažrance. Takové ty typy lidí, kteří tě vycucají jako citron či ještě hůře vykuchají jako rybu a klidně budou tvrdit, že nemají rádi násilí a vůbec neřeší, že jim svaly nepracují správně. No tak na takové mám já ale hodně zaťaté své socialistické pěs­ti!

led

Jiný myšlenkový proud, protože...

A čo tak liberálnokonzer­vatívny socializmus, alebo socialisticko­konzervatívny liberalizmus, alebo alebo?
Moje moje nadčasovoneeko­nomickoantipo­liticky polarizované myslenie do vašich poučkových škatuliek ťažko zaradiť. Jednoducho myslím ako skutočný človek, nie podľa prúdom fráz unášaného davu. Jednoducho povedané, som človek.

ozaj, je môže byť aliendrone kališník, alebo papeženec, keď je to privandrovalec z Vesmíru?

Srajonan

Socialismus, protože...

Konzervatismus, protože…

anonym

Led: Kromě Pepa 25, odpovídáte všichni zcestně.

led

Jens, to je tým, že samotná otázka je scestná.
Pepa 25 by si mal naštudovať, čo to vlastne je ten „konzervatizmus v postoji jednotlivce k hodnotám, idejím, ekonomickým otázkám.“
to nie sú prázdne slová z jeho odpovede.

anonym

Není. Myslím, že Pepa25 má přehled a nemá tendence shazovat dotaz. Zatímco on se dokázal v rámci svých idejí popsat, byl schopen uvažovat nad svým hodnotovým postojem, ostatní jen napsali právě ona prázdná slova.

aliendrone

zjentek>>> Tak to mi tedy vysvětli, JAK dokážeš vegetovat SÁM SE SEBOU?!? Poté, cos vycucal a následně odhodil jak použité fusekle Alicii v prospěch Emmičky se dočtu TOTO? ;) :D :D

anonym

Ali: Bez komentáře, nezlobte se.

aliendrone

Jens>>> V pohodě, jsem „samosplachovací“. ;) :)

led

aliendrone, mimozemšťan neštastný, vy ste ten známy Ali?

Drap

Tak máš psát tak, aby to bylo srozumitelné a ne takovouto slátaninu.

anonym

Drap a nyjono: Nepletu si pojmy. Myšlenkové (ideje, hodnoty), které mají určitý postoj v rámci ekonomiky. Souvisí to spolu.

anonym

Srajonan: To jsou celkem dva odlišné proudy. Který tedy z nich a pročpak?

led

konzervatívny socializmus (Novotný, Husák) sme mnohí starší poznali
„Pražské jaro“ zase hlásalo Socializmus s ľudskou tvárou
prirodzene „mladoni“, ktorí tieto obdobia poznajú len z počutia tieto „jemné“ rozdiely nepoznajú.