jirka F

Když půjdu do restaurace, musím se nejdříve prokázat občanským průkazem a poté až prokázat bezinfekčnost?

Nejlepší odpověď
marci1

Občanským průkazem NE.

Další odpovědi
quentos

Bezinfekčnost nemůže prokázat nikdo, je to nesmyslný termín. Můžeš maximálně dokázat oočkovanost nebo ukázat negativní test na covid, což neznamená, že netrpíš jinou nakažlivou chorobou – morem, cholerou, tuberkulózou, salmonelózou…

elkon

Ne.

Jiří Bohumil

Já si myslím, že pokud jdu do restaurace, kde mne obsluha, kontrolující „doklad“ umožňující pobyt v rastauraci zná, tak to potřeba není. Ovšem pokud mne obsluha nezná, tak by to měla být samozřejmost. Na dokladu povinném ke kovidu, jsou pouze písemné údaje, které nejsou identifikovatelné s mou osobou, bez prokázání OP. No, praxe to ukáže. 😉

Pepa25

quentos: systém O-N-T samozřejmě není „bezinfekčnost“, ale běžně se to v totmo smyslu používá, protože byl měl doložil imunita (přes očkování nebo prodělanou nemoc) nebo aktuální neinfekčnost (přes test).

quentos

Běžně, ale nesmyslně.

jirka F

Takže stačí doklad o bezinfekčnosti.

Jiří Bohumil

Já myslím že ne. Viz má odpověď.