Kazatel

Když nejsou v lékárnách léky pro děti, je lepší dávat jim na horečku a bolesti alespoň léky staré, nebo raději žádné?

Odpovědi
plebs

Jak poradil ministr na svém místě obvolat 100 lékáren a lék se sežene

Ametyst

Vsadila bych na stoletím osvědčený lék, jako je Aspirin, Acylpyrin, Anopyrin…tatáž kyselina acetylsalicylová. Nebo při našem pěším návratu do středověku se můžeme vrátit k bylinným čajům a zábalům. Oprášit vědomosti našich babiček se bude hodit.

ludvanks

Dát klidně staré a pokud nemáte ani staré dát jim třeba lentilku a říct jim, že to je lék – u části z nich to „zabere“ jako placebo efekt. Tak nějak všichni tušíme proč ty léky pro české děti nemáme, ale prý se o tom nesmí mluvit.

Filip84

Jak u čeho, třeba penicilin, nebo aspirin, se nepokazí. Penicilin ale není analgetikum antipyretikum, aspirin se nesmí dávat dětem, dostávají z toho náhlou smrt. Málo, ale dostávají. Nicméně, princip platí u všeho, buďto bys si musel nastudovat chování příslušné účinné látky v času, nebo se pobavit se zkušenou lékárnicí „mimo protokol“.

Dnes má každé léčivo, každá surovina, nějakou trvanlivost, musí ji mít, i když se nepokazí ani za 500 let (napadá mne třeba kyselina). Ta úřední trvanlivost může, ale nemusí, mít něco společného s reálnou účinností, a tedy použitelností.

Dochy

U léku s „životností“ 3 roky bych se osobně nebál podat jej o 6 měsíců později. Acylpirin se dětem nedoporučuje. Brufen (v mně známých tabletkových podobách) není určen na dělení, asi bych musel být hodně zoufalý, abych se do toho pustil. (jednou jsem to ze zoufalství zkusil a sám ochutnal – hnus) Paralen se ale podle mně dělit dá. Ale bacha na dávkování. Paralen je i v nějakých těch „čajíčcích“ proti nachlazení, takže podle mně by paracetamol měl být použitelný po rozmíchání v nápoji (ev. existují i různé šumivé tablety) – smad by šlo rozmíchat a dítěti dát jen část roztoku, nebo rovnou použít třeba 1/4 šumivé tablety (nevím jak je to s dávkováním, to si zjistěte)
Tolik má laikcá úvaha… Nejsem z oboru, v případě potřeby se radši poraďte s lékařem/lékár­níkem.

Medulka.013

Nejlepší je nedávat dětem – a nejenom jim – žádné léky, protože je to akorát chemie testovaná na zvířatech. Raději tomu nechat volný průběh a choroba sama odejde a nebo holt přijde smrt.

cappuccino

@plebs: takovy ministr by mel odstoupit! Namisto aby jednal, dava lidem „dobre rady“.

Ametyst

Stejně tak, jako poradce Fialy, který nás posílá nakupovat přes hranice! Neuvěřitelná negramotnost.