jirka F

Když chci oslovit nějakou ženu, mám říct normálně dobrý den nebo ahoj?

Dobrý den nebo ahoj.

Nejlepší odpověď
elkon

To je snad jasné, jestli ji znáš a tykáte si, tak ahoj. Pokud ji neznáš tak dobrý den.

Další odpovědi
marci1

Gentleman ženu pozdraví „Dobrý den“.
😄

Filip84

Ani jedno, ale:

Práci čest, soudružko!
Blaho a bratrství, občanko!
Pochválen buď pán Ježíš Kristus.
salámu alajkum

No a na to, kdy který z nich použít, na to si musíš přijít sám. Ne, to Ti ani paní učitelky ve školce nevysvětlí. 🤷‍♀️ A stejně tak si musíš přijít sám na to, kdy použít dobrý den, a kdy ahoj. 👌🤪🤓

quentos

Pokud to napíšeš bez čárky před „nebo“, lze odpovědět pouze „ano“ nebo „ne“. Tedy: Ano, řekneš normálně dobrý den nebo ahoj.
Pokud by ses ptal, co u toho máš použít (tedy chceš VYLOUČIT chybnou možnost), byla by před „nebo“ čárka a v tom případě viz ostatní odpovědi.

Pepa25

Filip84: pokud žena pracuje do poli a muž jde kolem, tak na vesnicích na Valašsku je ještě akceptovatelný pozdrav „Pomož Pán Bůh!“ (eventuálně spisovně „Pomáhej …“).

Filip84

Pepa: To je pravda! 😎

A taky může použít, takové to klasické, třeba ani frajerka nemusí obdělávat pole role, tak jako všeobecně to může použít:

Pomáhej pánbů!“, no a odpovědí je „dejž to pánbů.

Taky se to, frajer, může naučit latinsky a staroslověnsky, víš co, bude „důležitý“:

Laudetur Iesus Christus.“ – „In saecula amen.
Slava Izusu Hristu!“ – „Slava i vo viki.

Herr Švec, on tady bude vzdělaný, že ho pak ani fotr domů nepustí, že to není jeho syn, ale nějaký dvojník! 😎😜 Otázka je, samozřejmě, jestli mu to ta jeho šmatlavá hlava „podrží“. 🤷‍♀️😅

Pepa25

Spíš ta zaostalost, ta je na této otázce krásně vidět. Z mé poznámky vyplývá, že pozdrav není jednoznačná věc právě díky těm možnostem (ještě jsem zapomněl, že oslovit jisté tety je nutné „Vitajte!“, „dobrý den“ by je skoro urazilo), ALE toto řeší děti tak kolem první třídy, retardované řekněme do 10 let. Kolik je ale JYRKOVI?!