FlAsh_7

Kdy se v angličtině píší za sebou dvě písmena (ll, nn,…)?

Odpovědi
quentos

U samohlásek to zpravidla danou samohlásku prodlužuje („aa“ = á, „ee“ = í apod.)
U souhlásek je tomu tak tehdy, když to první z dvojice stejných písmen uzavírá tzv. uzavřenou slabiku (tj. takovou, která končí souhláskou).
V angličtině jsou totiž písmena, která se čtou jinak v otevřených slabikách a jinak v uzavřených. Např. „i“ se čte (až na výjimky) v otevřených slabikách „aj“ a v uzavřených „i“.
Takže aby se např. slovo „little“ mohlo číst tak, jak se čte, tedy [litl], musí se psát se dvěma T, aby první slabika byla uzavřená a mohlo se „i“ čist jako „i“. Kdyby se napsalo jen s jedním T, první slabika by byla „li“, už by tím pádem byla otevřená a slovo by se muselo číst [lajtl].

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.