Kelt

Kdo může odpovědět na otázku: Kdo způsobil otravu v Bečvě?

Podle tohoto článku by měl být známý viník. https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/znalec-dokoncil-posudek-k-becve-vinika-znam-dali-jsme-to-cele-dohromady-153003#dop_ab­_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=zpra­vy.sznhp.box&dop_req­_id=Xeq5Aj5iM­hh-202105031633&­dop_id=153003&sou­rce=hp&seq_no=4&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz
Já to z toho článku nezjistil. Vy víte, kdo to udělal? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Teď už je to přece jasné. V článku je popsána stará vyšetřovací verze. Podle nové je důvodné podezření že to byli dva Putimovi agenti. Zbylo jim novičoku, když otrávili Skripala , tak zbytek dali do Bečvy.

Další odpovědi
Kepler

Ne, z článku je patrné, že znalec viníka identifikoval, ale nemůže to prohlásit veřejně. Věc předal policii, což by mělo vést k žalobě a až po vynesení rozsudku bude viník veřejně znám. Od začátku jsem zastával názor, že Deza to být nemůže (pracoval jsem tam 20 let jako technolog, z toho 7 let na vodním hospodářství). Taky částečně znám provozy v areálu bývalé Tesly v Rožnově, kde jsem pracoval ve třech firmách. Vím, že je tam taky galvanovna pracující s kyanidy a žádná kloudná čistička odpadních vod tam neexistuje. Proto si od začátku myslím, že viník bude tam. Dále ta podezřelá sebevražda… Jestli se pletu, doživotně si odpustím pivo a budu si sypat popel na hlavu, ale nechme se překvapit. Sám jsem napnutý jak guma od trenek.

Alesh

Evidentně se to někomu „nehodí do krámu“, hodně to připomíná dobu minulou… vládu jedné strany.

pastikaros

V indickém městě Bhópál se před 36 lety stala jedna z největších průmyslových katastrof na světě. Kvůli nedbalosti uniklo do vzduchu 27 tun methylisokyanátu (MIC), kyanovodíku a dalších látek poškozujících lidské zdraví. Po havárii zemřelo 8 tisíc lidí, postupně se číslo vyšplhalo až na 25 tisíc a celkem se důsledky katastrofy dotkly až 520 tisíc lidí. V místě katastrofy se dodnes rodí postižené a deformované děti a obyvatelé trpí nemocemi. Po pěti letech soudních tahanic se rozhodla indická vláda přistoupit na mimosoudní vyrovnání s americkou společností ve výši 470 miliónů dolarů. Na osobu to tedy vyšlo na 270 až 530 dolarů, což v drtivé většině nestačilo ani na uhrazení lékařské péče.

xiperio

Vyšetřovatel a nakonec soud

zjentek

Třeba stará Blažková. (; Vítej v ČRdelistánu!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Keplere, ty trenky si klidně povol, bo pnutí život rybám tak či tak nevrátí.

Tady vládne a rozhoduje člověk moudrý – homo sapiens sapiens.