vojtináč128

Kde v Česku se ještě provádí u mužů rigidní cystoskopie v lokální anestezii?

Před 2 lety jsem tento zákrok podstoupil. Bylo mi řečeno, že vyšetření je spíše nepříjemné a ucítím tlak při zavádění cystoskopu. Bylo 15 minut absolutního pekla. Nikdy v životě jsem necítil bolest jako byla tato, naprosto bezesporu nejhorší zážitek mého života. Měl jsem pocit jako by mi doktorka penisem prostrkovala ostnatý drát a ještě s ním točila. Proto by mě zajímalo jestli neznáte někde místo, kde se to takto stále provádí. Děkuji.

Odpovědi
elkon

Dnes už se používá hlavně flexibil (podle sdělení lékaře). Před řadou let jsem měl nějaké potíže, tak jsem po zákroku chodil každý půlrok na cystoskopii, později to lékař změnil na roční kontrolu. To trvalo 20let. Dnes už nechodím. Vyšetření to je sice nepříjemné, ale zvládnout se to dalo. Je důležité, aby lékař v dostatečné míře vpravil předem do penisu látku, která místo znecitliví. Pak už je jen na lékaři, jak citlivě flexibil potřený gelem, dovnitř zasouvá. Při mých vyšetřeních jsem za tu dobu „prošel rukami“ několika lékařů, kteří měli v tu dobu právě na urologické ambulanci službu. Nemohu si na nikoho stěžovat, ale přeci jen trochu citlivější vyšetření prováděly lékařky.