vlozitkon

Kde udělali kapitalisté chybu, když je nezaměstnanost v USA nejvyšší od 30. let?

Nejlepší odpověď
anonym

To jsou ty komunistické bláboly o tom, že za vše může kapitalismus a buržoazie? Takové krize si historie zažila, vždy se to pak dostalo zpátky ke stabilitě.

Další odpovědi
Ametyst

Před koronavirem byla nezaměstnanost v USA nejnižší za posledních 60 let. Protože Trump dokázal chránit nízkopříjmové Američany před ilegály z Mexika, kteří samosebou kazí trh, a postaral se o zaměstnanost hlavně černochů.

df

Podle mě se nejedná vůbec o chybu, nýbrž o záměr. Stejně jako v těch 30. letech

Vojta24

Naprosto podcenili v čele s Trumpem nebezpečí koronaviru, který ho od počátku zlehčoval jako „obyčejnou chřipku“ (pak se vymlouval na to že to viděl v televizi a že ho dostatečně nevarovala WHO, na které si dodnes vylévá zlost, prý se ho měli snažit lépe přesvědčit – patetickej ubožák) a nepodnikli dostatečně rychle nutná opatření k omezení rychlosti jeho šíření. Dodnes nemají dostatek testů, takže ani lidi s příznaky nemohou otestovat, virus se tam šíří naprosto nekontrolovaně navzdory tomu co Trump tvrdí v televizi, ten ubožák už mluví o vítězství a návratu do běžného režimu, chápete to, jemu jsou lidské životy šumák. Jeho administrativa touhla nezodpovědností vyrobila 60 tisíc mrtvých (zatím) a s tím i paniku mezi lidmi, zaměstnanci, zaměstnavateli což vedlo k masivnějšímu propouštění to je jasné – více lidí to už prostě vzdává.

Jsem si jistý, že kterýkoliv jiný president by pomohl tu situaci brát vážně a zvládnout šíření koronaviru mnohem lépe díky zodpovědnějšímu přístupu, ale není tam „jakýkoliv president“, bohužel je tam právě ten nejhorší možný a jeho škodlivost zdraví se projevuje v těchto dnech extrémním způsobem.

mosoj

Vždy to dospělo ke stabilitě, problém je v tom, že díky válkám!!! kapitalismus války potřebuje!!

Kryšpín

Může za to netopýr a neviditelná ruka trhu.

Vojta24

Aby bylo jasno, netvrdím že Trump osobně chodí po lidech jak smrtka a infikuje je, prostě jen tvrdím že jeho laxnost a znevažování jakýhkoliv snah o účinná opatření ze strany demokratů stojí za tím že američané umírali více než bylo nutné. Za tohle by si sám zasloužil, aby ho koronavir dostal ale bohužel tihle grázlové hazardující s životy druhých, jen aby nemuseli připustit že se mýlí mají obvykle nekonečné štěstí, následky se jim vyhýbají.

anonym

absolutně nechápu proč do toho vlozitkon tahá spor kapitalismu a komunismu, má snad pocit že komunistická čína postupuje lépe ? nedělají nic jiného než že špatná čísla prostě jen cenzurují, takže na venek vypadají sice lépe, ale nikdo jim nevěří … to je komunistický styl. No ale vysvětlujte to zapšklému komoušovi že…

anonym

mosoj: To jste vzal kde? Krize byly i v tomto století a nemám pocit, že by byly války v Evropě.