Spartaboy

Kde berou lidé informace tvrdící, že kameny se vyvinou v rostliny, rostliny ve zvířata a zvířata v člověka?

Člověk se potom vyvine v něco podobného jako byl třeba Buddha. Tohle tvrdil Osho. Každá další úroveň je prý vědomější, než ta předchozí. To si někdo před tisíciletími vymyslel a zapsal? Jak k tomu lidi přišli?

Nejlepší odpověď
elkon

Nesmíš věřit všemu co kde čteš. Informace je potřeba ověřovat.

Další odpovědi
Filip84

Jaké informace? Ty tady vidíš nějaké informace? Já ne, já vidím něčí názor.

No a co, no, tak Osho má názor, že z šutru vznikne Einstein. David John Cawdel Irving (1938) má názor, že Hitler byl nejlepší přítel židů, a že w Oświęcimi nebyla žádná plynová komora, no a Don Rokio de la Kaufland y Znojmo, presidente del club de autistas de Czecoslovaquia y patrón de los pasos de peatones y controlador de maquina de cafe y bandido de monedas de los carros má názor, že je v pořádku chodit hledat do automatu na Kaffee peníz.

Lidé mají rozličné názory, někdy stojí za to si ten názor přečíst / vyslechnout, ovšem většinou tím akorát tak ztrácíš čas.

Názor ale není factum, pokud se nenaučíš logicky a kriticky myslet, nebudeš nikdy s to posoudit smysluplnost a věrohodnost názoru. Budeš ztrácet čas přesně takto, jak to předvádíš.

da ny

Žádné takové lidi neznám.
Od nikoho jsem nic takového neslyšela, nečetla. Jste první.
Je třeba si uvědomit, že někteří „osvícení“ inklinují/vyznávají odlišná náboženství. Tedy i „filozofii“.
Život po životě. Existence různých entit atd. atp. Komunity, sekty aj. (viz. Osho).
Je dobré si uvědomit, že jedna věc je fyzické tělo a jiná, otázka duše (původ).
On to bude mít jinak Tibeťan, Indián, Číňan, Evropan, Ind, Japonec…..
Píši to jen proto, že nejsem člověk, který není ochoten zabývat se nevědeckými nesmysly
Ona filozofie je přece věda, která se naučit nedá. 😉
Jedna otázka ⇒ deset filozofů ⇒ 10 odlišných teorií/názorů.

M i r e k

Mám jiný názor. Zvířata se asi nevyvinula z rostlin, alespoň výzkumy jejich genetického kódu a stavby těla tomu nenasvědčují. Naopak člověk se asi vyvinul ze zvířat, má hodně podobný genetický kód i stavbu těla a vypadá to, že nitroděložní vývoj člověka je zrychleným opakováním toho vývoje. Ale hlavně Buddha není vyšší vývojové stádium člověka. Buddha „jen“ trénoval svou mysl a vytrénoval ji na vysokou úroveň. Podobně jako se dají trénovat svaly cvičením třeba v posilovně, tak se dá trénovat mysl pomocí meditace a dalších technik. To také Buddha říkal svým žákům, že když budou dělat to, co on, tak se časem dostanou na podobnou úroveň, jako on. Důkazy nemám, ale přijde mi to nejpravděpodobnější z různých názorů, které se ke mně dostaly, a částečně mám i osobní zkušenost s meditacemi atd,

Spartaboy

No ale pokud by někde taková kniha byla a vědci si to podle ní ověřily tak… Je to asi nesmysl. Ale copak nějací Indové nebo kdo to vlastně byl o tom psali tak neměli vůbec motivaci sdělit jak na to přišli?

Spartaboy

A jak se přišlo na to že kolem těl je energetické pole aura a že celé tělo pokrývají čakry? Mě nezajímají názory podle kterých jsou to všechno nesmysly. Mě zajímá kde a kdy se o tom hovořilo, psalo poprvé a čím to bylo podloženo? To že existuje ďábel pro to asi nikdo žádné důkazy nemá to je asi opravdu jen víra. Ale co když je někde stará zaprášená rozpadající se kniha kde je napsáno jak přišli na ty čakry a na tu auru. To mě zajímá.

Filip84

Tak si polož dotaz, tohle je (obecně) na delší.