zjentek

K čemu je dobrá vakcína proti covidu, když jeho původce má již tolik mutací?

A ta vakcína proti kovídkovi je dobrá k čemu, když je už po světě tolik jeho mutací?

Teď nově konkrétně třeba v Londýně… dobré poledne… to by mě tedy zajímalo.

Nejlepší odpověď
quentos

Aby si její vynálezce nahrabal.

Další odpovědi
Kepler

Mutace je jen mírně pozměněný vir. Myslím, že ty vakcíny jsou účinné i na ně. Od doby, co se začaly ty vakcíny vyvíjet, vir zmutoval několikrát, a přesto jsou vakcíny účinné.

Pepa25

Vím naprosto přesně, k čemu jsou titulky: k vyděšení a nalákání na kliknutí („nová mutace!“). Že někde na konci bude vyjádření, že ten vir pořád mutuje, protože to je princip jeho fungování, si nepřečte nikdo …
Vakcína „brání vzniku onemocnění způsobeného novým koronavirem SARS-CoV-2 tím, že vyvolávají imunitní odpověď proti tomuto viru“.
"Z dosavadních výzkumů vyplývá, že chřipkový virus mutuje desetkrát častěji než virus SARS-CoV-2. Naopak, čím méně lidí bude očkovaných, tím více bude vir v populaci cirkulovat, a tedy i mutovat. Pokud se naočkuje dostatečné množství lidí, koloběh viru se zmírní. "
Citace viz odkaz:

Zdroj: https://korona­virus.mzcr.cz/oc­kovani-proti-covid-19/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Další příspěvek do debaty k očkování: https://www.fa­cebook.com/Mi­nisterstvoZdra­votnictvaSR/pho­tos/a.28204876599­7240/751951195673659/

Pepa25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Ale proč? Vždyť má quentos pravdu. K pochopení stačí rozhled a patřičné životní zkušenosti, nejlépe dlouhodobé. Vzdělání je zde spíše na závadu, jelikož mnoho zdejších se vzdělávalo za jiných režimů a jejich názory a dogmata, při způsobu jejich chápání, mohou být pro ně samotné kontraproduktivní. Příklad: Můžeš být společností i sebou coby její součástí veleben, postavíš-li se do řady na očkování jako ovce s přesvědčením, že vlastní společnosti působíš dobro. A kdo ti to vymluví? Přiletí aliendron z jiné planety? (; D; D; Těžko…

Pepa25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Á propos, MOČR je relevantní zdroj, ano?

Pepa25

Samozřejmě, že ministerstvo zdravotnictví je relevantní zdroj! Informace sepsali lidé s příslušným vzděláním, kterým vy tak pohrdáte. Klidně si místo zubaři choďte ke kováři nebo místo na pohotovost k babce kořenářce …

zjentek

Quentosi, tentokrát jsem ti ušetřil čas a námahu tím, že jsem provedl korekturu vlastní otázky před odesláním. (; D;D;