Kelt

Jste vždy objektivní, nebo máte na vše svůj názor a přístup?

Včera manželka komentovala, že nemá vodu – Magnesii a tak jsem řekl, že jí tu vodu koupím. V obchodě byly zrovna dvě zabalené lahve, tak jsem to donesl domů. Nechal jsem to v obalu a řekl jí, že jsem jí koupil vodu. Ty dvě lahve nebyly stabilní a tak spadly, protože jsem z nich neoddělal tu folii. Než jsem to stačil udělat, žena tu folii oddělala a začala říkat něco o tom, že jsem nepořádný atd. Tedy místo vděku kritika. A jak vy jste na tom a jak posuzujete tuto situaci? Děkuji za všechny připomínky..

Nejlepší odpověď
annas

Jako subjekt jste vždy subjektivní ve vztahu k objektivní skutečnosti.

´Objektivní je snad Bůh, pokud se dívá. Totiž oba jste zapojili své emoce, vidíte každý koupené minerálky jinak. Objektivní je, že jste vody přinesl, ale názor máte každý subjektivní.

Když dojde ke střetu dvou názorů , každý má pravdu, jen tu svou, jen tu jedinou . Dochází ke konfliktu, který je možné vyřešit smírem – každý z vás něco ztratí.

Příště třeba komentovat svůj postup.

Přiznat, že každý skutečnost vidíte jinak, že je manželka rychlejší než vy, takže vytvořit bezkonfliktní situaci. Jenže se stalo, vrátit už nemůžete. Nejde o to, kdo vyhraje, protože oba dva máte jiný pohled na „úklid“

Možná jste mohl předejít manželku, že jste přinesl vody a že je uklidíte, nebo ať si je od vás „převezme“-

Hádka je nejhorší formou komunikace. Jsou horší případy než tento. Znáte svou ženy i její reakce, takže těžko říct.

Další odpovědi
Postmaster

To máš jako se sny kdy tě ve snu něco honí a nic s tím nemůžeš udělat, žena potřebuje mít okolo sebe hodně dětí a pak je na manžela hodná.

Kepler

Zůstat vždy objektivní, to snad ani nejde. Člověk není stroj bez emocí. A tak se snadno stane, že reakce bývají neadekvátní i nelogické. Zvláště u žen…

Disraeli

Nikdo není vždycky objektvní (většina vlastně není nikdy objektviní a vše je svým způsobem subjektivní vnímání. Každý hodnotí a porovnává na základě svého života a svých zkušeností. I to, co příjme a uzná…).
Kdo ti bude tvrdit, že je, tak si můžeš být jistý, že není snad nikdy objektivní a že se o to ani nepokouší. Ale myslí si to… přesto bude brát své mínění a názory, nikoli jen za pouhá „fakta“, ale za nějakou nezpochybnitelnou, svatou pravdu a to jen proto, že se o těch svých názorech a vědomostech už kdysi „objektivně“ přesvědčil. A teď to zatvrzele nepustí ani malou pochybnost.

Že si lidé vylévají zlost na druhých i za své chyby (nebo především za ně) je časté.

Rokio

Udělal jsi prospěšný skutek a přitom jsi spáchal menší vedlejší škodlivý skutek, takže celkově jsi udělal více dobra než zla.

Tudíž by ti manželka měla být vděčná.

elkon

Každý pohled jednotlivce na věc je subjektivní.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Kepler: já jsem docela logická, a ani se to po mně nežádá. 🙂

Kepler

Tak to jsme na tom stejně.