Dochy

Zahlédl jsem to jen zběžně, ale jsem v zásadě pro. Nejsem si jist detaily, něco mi tam nesedí. Třeba:

  • „Ostatním lidem by museli zabránit ve volném přístupu k tomuto konopí“ co se tím myslí a jak to realizovat?

Co se námitek na kouření jako takové – tady je to podle mně to samé co tabák a cítím se kuřáky omezován (špačky vidím všude, stále spousta lidí kouří na nástupištích a na místech kde jsou davy lidí a nelze se jim vyhnout)

Co se nebezpečnosti drogy jako takové týče „Až Ti nějakej zhulenec zabije dítě autem“ viděl jsem pár lidí pod vlivem marihuany, ale zatím jsem neviděl někoho takového kdo by ztratil nad sebou kontrolu takovým způsobem jako lidé pod vlivem alkoholu. Možná je to jen současným omezením marihuany a možná že zkrátka marihuana zpravidla takový vliv nemá. Nevím. Fakt je, že havárii kdy byl viník pod vlivem alkoholu už jsem zažil a o pár dalších vím. A alkohol je státem posvěcená droga.

Konopí není jen o marihuaně na kouření. Ale zakázáno (ok, pouze „omezeno“) je pěstování účinného konopí bez ohledu na účel. Jsou lidé, na jejichž zdravotní potíže nic jiného než konopí nefunguje a ty si mohou vybrat: buď budou mlčky trpět, nebo se pokusí svůj stav zlepší s rizikem, že budou trpět ve vězení.

Takže já jsem pro uvolnění zákonů. Pokud stát má chuť konopí řešit, ať se postará o osvětu. Kdo marihuanu opravdu chce, ten se k ní stejně dostane. Americká prohibice pokud vím stejně jen akorát zvedla zisk mafie.

Další odpovědi
Edison

Ne. Povolíš jedno, bude se porušovat víc, bude se to obcházet… Naše společnost na tohle není zařízena.
To by šlo.

Drap

Je mi to jedno. Neni to můj problém. I přesto pochybuji, že tento návrh bude schválen

ivzez

Já jim fandím kvůli transparentnosti státní správy.
Jenže tam je ticho po pěšině. Ta marihuana se asi
před volbami lépe „prodává“…

anonym

Ani náhodou. Kdo má ten příšerný smrad čuchat? Stejně si myslím, že je to zbytečné. Marihuana totiž zakázaná není, jen je omezené nošení určiteho množství na osobu. Pak taky nevím k čemu to je. Sakra lidi, to vám nestačí ten alkohol? Jako by ten sám o sobě neměl na svědomí málo životů, ještě marihuanu do toho přidat. Je sice pravda, že marihuana pomáhá prokazatelně při léčení například rakoviny, je dobrá pro lidi s chronickými bolestmi atd. Ale kdyby jí měl kouřit každý, tak jsme národ tupců. Fetáci smrdí, je jim všechno jedno, mnohdy jsou i agresivní nebo zavinují nehody a hloupne se potom. Na plodnost to taky blahodárný účinek nemá.

dudu

Ne.

Petr87

Jsem pro. Zakázané ovoce nejvíc chutná, takže pokud se to legalizuje tak si myslím že část mládeže to přestane hulit protože už v tom nebude ten „rajc“ že dělají něco zakázaného. Jinak já marihuanu nekouřím a ani jsem to nikdy nezkoušel.

autacek

No, kdo ví, třeba by to podpořilo turistický ruch.

Kryšpín

Jo Piráti to je třída, komouši to podpoří, spasitelé také a část národa může více hulit.

Každý desátý pilot za kvedlátky je údajně nahulenej, není to nádhera

Kepler

Kryšpín: Jak jsem už napsal v diskuzi s Dochym, vítám odpovědi, které se týkají otázky. Pořád jen prezentuješ jen ty své výblitky a na ty nikdo není zvědavý. Už si toho všímám delší dobu. Prosím, drž se tématu a tolik se neznemožňuj!

Kepler

Dochy, jsi kandidát na nominaci, ještě počkám. Nejsem pro zneužívání drog. Důvěrně jsem znal praktickou lékařku, která už před deseti lety měla na zahradě jednu rostlinu a používala ji výhradně ve formě masti. Nic jiného jí na bolavá záda nepomohlo.

Dochy

Dík. Určitě počkej, cením si palce i bez nominace 😉 Téma je zajímavé, bylo by škoda se připravit o další odpovědi.

Kepler

Jo, přesně o to mi jde. Zadal jsem téma k diskuzi a fakt jsem na reakce zvědavý. V každém případě kvalitní odpověď by měla být i kvalitně ohodnocena. Palec dávám téměř každému, pokud se odpověď týká problematiky, jako dík za reakci, i když s ní nesouhlasím.

Edison

Až Ti nějakej zhulenec zabije dítě autem, tak Ti to jedno bejt přestane a budeš řvát, jak tohle mohla společnost dopustit. Naše společnost není na tohle dost dospělá. Stejně tak na toleranci mizivého množství alkoholu a další podobný věci.

Kepler

Dítě ti mnohem pravděpodobněji může zabít ožrala. Přesto je prodej alkoholu legální.

Edison

Rozdíl je v tom, že alkohol legální je, marihuana nikoli. Jak se lidi budou chovat, pokud by to legální bylo? Já Ti to řeknu: Už teď jsou lidé zabíjeni pod vlivem nelegálních drog. Umíš si představit, jak by se to znásobilo, kdyby byly legální? Já docela ano.

Kepler

Zneužívají se i léky a je úplně jedno, jestli to je legální, nebo ne. Kdo chce, drogu si opatří vždycky. Nebo chceš říci, že v okamžiku kdy začne být marihuana legální, tak ji hned začneš hulit?

Edison

Já ne a mnoho jiných taky ne. Ale pro ty, co ji dnes užívají se to stane mnohem běžnější s odvoláním na legálnost a tím pádem i mnohem nebezpečnější, zejména pro jejich okolí.

Kepler

Huličovi je úplně jedno, jestli na to bude mít posvěcení od státu, nebo ne. Svou roli může mít jedině to, že by m. byla lacinější a dostupnější, ale to už jiná mísa. Podobně jako u alkoholu, který byl za socíku několikanásobně dražší.

Edison

Vím právě celkem dobře, jak tohle v našich končinách chodí.

Edison

To ovšem neznamená, že by se ty možnosti měly rozšiřovat. To bychom se mohli dostsat do smrtící spirály. Když je povolený tohle, musíme povolit tamto. A tak dále… Takže NE!