Ametyst

Jsou naše mosty a parkovací domy připraveny na těžké elektromobily?

Elektromobil váží o několik set kg víc než auto se spalovacím motorem. Je naivní si myslet, že se to neprojeví na už tak mizerné kvalitě silnic nebo mostů. Nehledě na možné poddimenzované parkovací domy, postavené pro menší zátěž.

Odpovědi
elkon

Po mostech jezdí i kamiony a každý most je označen přípustným zatížením. Do parkovacích domů a podzemních parkovišť např. u nákupních center většinou elektromobily nesmí, je to u vjezdu označeno cedulí.

Dochy

Jako standarní osobní auto se berou vozy do 3,5t a na to vše musí být dimenzováno, příp. musí být vjezd omezen značkou. Mosty zvládaj kamiony o desítkách tun, tak nevidím důvod proč by neměly zvládnout 400kg baterek navíc.
A nevím o tom, že by někdo stavěl poddimenzované parkovací domy. Utrácet miliony a miliardy za garáže které pak spadnou????

Kryšpín

El autíčka to zvládnou ale co Leopardy

3 vex

thank you [url=https://tr­apthecat.net]trap the cat[/url]

3 vex

Great information, I will recommend it to my friends for them to check out. Thanks for sharing! If you have more time, please visit: <a href=„https:/­/trapthecat.net“>trap the cat</a>

Ametyst

Dochy: Nevím, co kdo staví teď, ale vím, co tady už stojí desítky let: mosty, silnice, parkovací domy. Co s tím? Najednou přijde zelené šílení, a nic nebude vyhovovat. Včetně těch spalovacích motorů.

Dochy

Pitomá dodávka pekaře s houskama bude vážit kolem 2–3 tun, řezníkova dodávka tak 3–5 tun, náklaďák s uhlím pro závoz k domům 5–20 tun. Opravdu bude osobní elektromobil s celkovou hmotností 1,5 – 2 t tak velký problém pro stávající silnice???

Jako z aktuálních vizí a „podpory“ elektromobilismu také nejsem na větvi, ale mít strach zrovna o silnice mi připadá mimo.

Dochy

Elkon: Ještě jsem nikde neviděl zákaz vjezdu eelktromobilům. Vím, že se o tom mluvilo a mluví, ale zatím jsem jej opravdu nikde neviděl. Zato jsem viděl v podzemí nabíječky.

zjentek

Do podzemí ať jezdí, to s nimi nespadne.

Dochy

Reakce na elkona: „Do parkovacích domů a podzemních parkovišť např. u nákupních center většinou elektromobily nes­mí“