jirka F

Jsou brýle virtuální reality uvolněním, nebo spíše přítěží? Neodstrkují člověka od skutečného světa?

Nezvykne si pak na svět pod virtuálními brýlemi?

zdroj obrázku: Pixabay

Odpovědi
Kepler

Sice jsem je ještě nevyzkoušel, ale vnímám to jako hi-tech zábavu a někdy to může sloužit i k výuce nebo výcviku. Opravdovou realitu to nenahradí ani z jedné setiny, protože jde jen o vnímání zrakem a to ještě značně nedokonalé. Je rozdíl opékat si špekáčky nad ohněm se všemi těmi vůněmi, vánkem na tváři, sálajícím teplem a vlkem zakusujícím se do pr…z chladné země, než se na to jenom koukat.

led

Rozumné využívanie virtuálnej reality je dobre v prípade, že nemáte možnosť, napríklad z bezpečnostných dôvodov, alebo vzdialenosti od objektu mimo priamy dosah. Vužíva sa napríklad aj ako trenažér, čím sa šetria náklady na výcvik alebo tréning.
Ak však prepadnete využívaniu VR k hrám, môže sa stať, že stratíte schopnosť rozpoznania bezpečnej hranice medzi vizualizáciou a realitou. A reálny ľudský život sa pre vás stáva len životom v hre, ktorý možno znova obnoviť. Boli prípady keď „hráč VR“ zabil skutočného človeka a myslel si, že že po spustení novej hry ten človek bude živý.

trasonos

Žádný reálný svět už neexistuje