CTTON

Jsou akvamaríny vzácné?

Hledal sem nějaké diamanty ale jsou příliš drahé a pokud jsou dostupné tak nejsou barevné, našel sem akvamarín za 4000 Kč /g
Myslíte že jsou akvamaríny vzácně,kolik jich tak na světě je?

Nejlepší odpověď
annas

„DRAHOKAM AKVAMARÍN“

"Akvamarín je pojmenován po mořské hladině, jejíž barva má s tímto drahokamem totožný

Svou barvou se dá často akvamarín zaměnit za světle modrý topaz a dokonce i jejich fyzikální vlastnosti jsou velmi podobné. Tohoto faktu využívají někteří nečestní prodejci, kteří při prodeji akvamarínů rádi zaměňují tyto drahokamy za často levnější topazy. I drahé kameny je proto vhodné nakupovat s mezinárodně uznávanými certifikáty.

kvamarín se vyskytuje v dutinách, žulových pegmatitech nebo v aluviálních ložiskách štěrku. Nejkvalitnější akvamaríny se těží v Brazílii, ale jsou i další významná naleziště v Rusku, USA, Pákistánu, Afghánistánu, Nigérii, Indii a na Madagaskaru, odkud pocházejí nádherné tmavě modré odstíny.

více v odkazu

https://www.vvdi­amonds.cz/dra­hokamy-a-polodrahokamy/o-akvamarinu.html

Některé barvené varianty akvamarínu jsou vzácné, jiné méně. V

"V přírodě se akvamarín vyskytuje v poměrně hojném množství a z fyzikálních vlastností se pyšní vysokým stupněm tvrdosti a nádherným leskem.

Surový akvamarín je snadno opracovatelný, proto je s oblibou broušen do rozmanitých a nápaditých tvarů."
https://www.ep­pi.cz/napoveda/dra­hokamy/akvama­rin