jirka F

Jedná se minimálně o přestupek když dívku protože se vám líbí začnete osahávat?

Vzpomněl jsem si na jeden případ kdy muž osahával dívku. A já ještě z jedním jsme mu říkali ať toho nechá že je to minimálně neslušné a on na to a co mám dělat když se mně líbí? Poté nám ty holky řekli že jsme byli skvělý.

Odpovědi
Drap

Ano, je to sexuální obtěžování. Zda je to přestupek, nebo už trestný čin, vyhodnotí orgány činné v trestním řízení.

Chapadláček

Výtržnictví.

K sexuálnímu obtěžování také záleží kde, jak,…

Disraeli

Všechno ve společnosti je o vzájemné dohodě, společenské smlouvě. Takže záleží, co na to ta dívka. ;)
Pokud je to ciziniec nebo i známý a jen tak začne osahávat tu dívku (proti její vůli), tak ano, je to protiprávní jednání a obtěžování.

Rokio

Je to trestný čin na úrovni přečinu, pokud s tím dívka nesouhlasí.

Chapadláček

A pojem sexuální obtěžování trestní zákon nezná, jde o sexuální nátlak, ale to je jiná skutková podstata, než toto jednání. Osahávání je výtržnost.

Chapadláček

Už nemohu znovu upravit, zde ještě kauza od PČR.

https://www.po­licie.cz/clanek/hru­ba-neslusnost-na-verejnosti.aspx