Postmaster

Je zde duše trvale a hmota je zde dočasně?

Každé náboženství slibuje že duše je zde trvale ale jak je to z pohledu objektivní vědy?

Nejlepší odpověď
hapiky

Jiná odpověď

Když si nějakou dobu počkáš, vše potřebné se dovíš. Až potom uvěříš, že smrt nemůže vědomí (duši) zničit.

Další odpovědi
Roman71

Jiná odpověď

Každé náboženství ne. Například Bible vysvětluje stav člověka po smrti takto:

Stav mrtvých objasňuje Kazatel 9:5, 10, kde čteme: „Mrtví . . . nevědí nic . . . Není práce ani důmyslu ani umění ani moudrosti v hrobě.“ (Kralická bible) Smrt je tedy stav neexistence. Žalmista napsal, že když člověk zemře, „jde zpět do své zemské půdy; v ten den opravdu zanikají jeho myšlenky“. (Žalm 146:4)

Mrtví si tedy nejsou ničeho vědomi, jsou nečinní. Když Bůh vynášel rozsudek nad Adamem, řekl: „Jsi . . . prach a do prachu se vrátíš.“ (1. Mojžíšova 3:19) Předtím než ho Bůh vytvořil z prachu zemské půdy a dal mu život, Adam neexistoval. Když Adam zemřel, vrátil se do téhož stavu. Trestem pro něj byla smrt, a ne přenesení do nějaké jiné říše.

Žádná část člověka nepřežívá jeho smrt. Více informací najdete v odkazu 🙂

Zdroj: https://wol.jw­.org/cs/wol/d/r­29/lp-b/1101998058

Kepler

Vše je zde dočasně

Ještě nikdo nedefinoval co je to „duše“. Tento pojem bude trvat jen tak dlouho, dokud bude žít její autor – tedy člověk.

paul1

Jiná odpověď

Věda zatím nojasnila nic, ale možná že časem …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hapiky

Roman71: Proč asi zemřel Ježíš na Kříži? Aby ti, kteří v něj věří (v Boha) nezemřeli, ale měli život věčný.

Roman71

Hapiky: Samozřejmě. Proto existuje vzkříšení (Skutky 24:14,15). Proč je v knize Zjevení zmínka o tom, že smrt už nebude (Zjevení 21:4)? Protože smrt – stav, kdy nikdo nemůže nic dělat, protože přestal existovat, tu prostě je, ale ne navždy.

Postmaster

Společnost chybuje v tom, že nechápe to, že vše, co je zde hmotné to je zde jenom dočasně a trvale je zde jenom to co není hmotné, dříve se to nehmotné označovalo jako duše a ze setrvačnosti se to často běžně používá, moderní označení pro duši je; informace, program, inteligence, psychika, procesy atd. občas jsem setkal s názorem, že stvořitelem všeho je zde inteligence a že čím více je něco inteligentní tím více je to i božské. Jenže inteligence je následkem složité situace, skutečným stvořitelem je zde příčina a následek. Modlit se k příčině a následku nikdo nebude, tak jsme stvořili to k čemu se lze modlit, jde o reklamní svaté maskoty, jako je; Hospodin, Buddha, Alláh, Ježíš Kristus atd.

Není dneska důležité, co vytváříme, ale kdo to vytváří, když něco vytvoří; ředitel, prezident, král, papež, celebrita atd. tak je to hodnotné a populární, představme si ale to, že každý dostane do hlavy čip, který pitomý mozek odřízne od pitomé reality, a tak logicky nebude už záležet na tom kdo to vytvořil, důležité bude jenom to, jakou má objektivní aktuální hodnotu to, co bylo člověkem vytvořeno. Máme strach ze smrti, protože nikdo neví, co jej po smrti čeká? Lidem nikdo nevysvětlil to, že tělo je jenom počítač napojený na internet a když je počítač recyklován, tak se informace přenesou do nového počítače, protože data a programy jsou uložené na internetu. Podívejte se na veliké světové války, kde zemře zbytečně mnoho miliónů lidí, nic se ale evolučně nestalo, protože se informace přenesli do dětí, co se po válce narodili.