Rokio

Je vegetariánství a veganství charakterové plus?

Pokud je člověk vegetarián či vegan, přidává mu to na dobrém charakteru?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
quentos

ne

Ne, jsou paradoxně agresivnější – v normálních všežravých lidech vidí „nepřátele“ a „vrahy“ (to, že člověk zvířata loví a jí odpradávna, už od té doby, kdy byl v těsném sepětí s přírodou, jim nevysvětlíš) a mají pocit nadřazenosti („Já jsem vegan, kdo je víc?“).

Další odpovědi
Cvrčák

ne

Co je na tom charakterově plus? Jejich rozhodnutí, já se masa nebo živočišných tuků nevzdám.

Drap

jiná odpověď

Určitě ne. Pokud to neni ze zdravotních důvodů, tak to považuj za úchylku. Neni to normální.

JežíšKristus

ano

Určitě. Vědomě se nepodílí na týrání zvířat. Už kolikrát se ve společnosti řešilo, jak se krávám okamžitě po porodu odebírají telata (jakkoliv mají krávy v zásadě stejné emoce jako lidé), jak kuřata trpí a šlapou po sobě, jak se lišky propadávají klecí, a nemají ani podklad na kterém by stály.
Jediného, čeho se dosáhlo, je zákaz klecových chovů – směšné. Směšná jsou také srovnání typu „v přírodě zvířata taky loví a žerou maso“. Jasně, ale všechna ta zvířata mají nejdříve svůj život ve smečce, můžou se proběhnout přírodou a mají svoji danou šanci na přežití.

Srovnávat volný život s koncentrákem, a říkat, že to je to samé, může jen magor typu quentos.

Disraeli

ne

Ne a rozhodně si naopak mnozí z nich často myslí, že jsou něco víc. Jsou namyšlení atd.
Občas vyloženě divní. Tím nemyslím proto, že jsou vegani, ale proto jak se oblékají, jaký mají účes, ohyzdy na těle (nespočet tetování, piercingy), názory, předsudky, chování,… Jasně, že ne všichni, ale takových je dost.

To, že nejedí maso a živ. produkty z nich nedělá lepší lidi nebo někoho, kdo je nad věcí nebo něčím prospěšný.

Bavit bychom se mohli jen o potravinářském průmyslu, který souvisí s živočichy a jejich produkcí a zacházení s nimi (s čímž ani já vyloženě nesouhlasím = což samo o sobě absolutně není důvod k nejezení masa a živočišných produktů) a taky o pozitivech nebo negstivech jedení masa. Ale ono nejen, že je to přirozené, ale taky prospěšné, výživné atd. (evoluce lidí v oblasti myšlení taky vyloženě stojí na mase, morku a podobně. Živiny díky kterým se nám mozek vyvinul).
Jestli sním telecí nebo kapustu je úplně jedno. Obojí jsou organismy, jen každé na jiné úrovni a z jiného druhu.
Argumenty veganů nejsou o nic logičtější, než třeba že by bylo výhodnější (pro nás nebo i svět), abychom přestali jíst rostlinnou stravu. Nebo aby se i masožravci přeorientovali na byliny.

paul1

ne

RyuzakiKate

ano

Jistěže, jednoduše z toho důvodu, že nevyužívají slabší, aby se najedli, když mají v dnešní době již tu možnost. Divím se, když má toho rostlinná říše tolik co nabídnout, že není těchto lidí víc, ale stoupá to.
Na jednu stranu chápu, že náš národ je naučen na hodně masitou stravu, protože v době nouze to byl přepych, tak si spousta lidí teď rádo dopřává klidně i několikrát denně. Jenomže pak jsou z toho samé rakoviny tlustého střeva, slinivky, dny, kardiovaskulární onemocnění…
Na druhou stranu nechápu, proč nad tím někdo nechce přemýšlet a tělu, potažmo duši a svědomí, neodlehčí. Vzpomínám si, když jsem ještě jedla maso, jak jsem se kolikrát nemohla po jídle skoro hnout, bylo mi těžko… A to jsem se neládovala žádnými klobásami, salámy, jitrnicemi, krkovičkami… Již od mala mi to bylo odporné.
Že by vegani a vegetariáni byli agresivní, asi jak kteří… Poznala jsem lidi tohoto zaměření jak podivné a neseděli mi, ale i naprosto „normální“ a neměli potřebu to dávat najevo tetováním, účesy apod. Spíš mi přijde, že jak se řekne „vegan“ nebo „vegetarián“, ozve se „běžný lid“ ze strachu, aby jim milované masíčko nikdo nevzal.
A často se stává, že milí kolegové ti strkaj pod nos svoje úžasné obědy s uzeným, jestli tě jako nenalákaj a ty si asi máš říct, že přicházíš o nějakou veledobrotu.

Jak už pravil Paul McCartney:„If slaughterhouses had glass walls everyone would be a vegetarian.“ V překladu:„Kdyby měla jatka skleněné zdi, všichni by byli vegetariány.“