Kepler

Je to vůbec možné?

Náš pan prezident mě neustále překvapuje, ale tohle jeho vlezdoprdelkovství Putinovi snad překračuje všechny meze. My jsme byli 40 let po válce nezávislý národ? https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/zeman-poslal-putinovi-dopis-bez-rude-armady-bychom-nebyli-nezavislym-narodem-40323404?seq_­no=1&source=hp&dop_a­b_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.sznhp.box&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign=null

Nejlepší odpověď
aliendrone

Keplere, Keplere… Já snad budu mít toho Vladimira rád nebo co! :) Plivnu ti do talíře a řeknu „To Putin!“ – a hned jsem mimo podezření. ;) :D :D

K dopisu – přijde mi úplně normální ( https://www.hrad­.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prezident-republiky-zaslal-gratulacni-dopis-ruskemu-prezidentovi-15397#from-list ), klasické diplomatické pindy. Tedy PŘESNĚ to, co má prezident dělat – tvářit se hezky, zvracet úsměvy na všechny strany – stejně je to jen FIGURKA.Takhle se to zkrátka v diplomatických kruzích DĚLÁ. Dokonce i VÁLKA se vyhlašuje zdvořile, víš? Důležité je, že svoji práci odvádí, i když by mohl o DOST lépe, podle mne. No to je fuk.

Jinak – nemyslím, že ohledně „nezávislosti“ jsme si nějak polepšili. Jsme samostatně neživotaschopný subjekt a holt musíme poslouchat, když nemáme na to ostatním poroučet, no. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že až do 68. roku jsme měli více nezávislosti, než dnes. Ve vnitřní politice si soudruzi dělali co chtěli BEZ direktiv z Moskvy, dokonce byli tak oprsklí, že ODMÍTALI na našem území „bratrskou sovětármii“! No chápeš to? Porovnej se soudobými „radarovými vítači“. A do zločinneckých okupačních misí nás také nikdo nenutil (a nezúčastňovali jsme se jich), oproti dnešku.

Vlastně soráč, my jsme v Afghánu z vlastní vůle a rádi vyhazujeme těžké miliardy za jeho osvobození od mrtvého Usámy, viď!? ;) :D :D

Další odpovědi
Edison

Keplere, mám Tě za celekm chytrého člověka. Viděl jsi text toho dopisu? A Ty snad nevíš, jak novináři uměj překroutit fakta? Čéče… ty mě překavpuješ… A podotýkám, že našeho prezidenta fak nemusím… Ba spíše naopak… už měl bejt dávno pryč a užívat důchodu.

prejtsezelim

Prezident byl zvolen v přímé volbě, průběh 2.světové války se změnit nedá, protože už proběhl… Už aby vám „žvanilům“ otevřeli kavárny a nemuseli normální lidi číst ty vaše bláboly na internetu.

anonym

Napadá mě stejná otázka, Keplere. Něco je úcta / vděk a něco jiného bezbřehé nadbíhání mocnosti, která kritiku nerada přijímá.

Nézavislý stát jsme nebyli, doporučuji rozhovor na ČT 24 na začátku ceremoniálu, kde historik hovoří o nacismu a komunismu. Velmi zajímavé.

led

Keplere, Keplere, asi nevíte, co všechno obsahuje heslo: nezávislý stát, nezávislý národ. spamatujte sa. Když čtete médiá, převerovat a převerovat aby jste nedopadl jak pan král "odvolávam vše, co jsem odvolal a dála je to všem známe…

Pan prezident vede „prezidentskou politiku“ a ostaní politiku dělá vláda a zákonodárné orgány. To, že jsou někdy lidé v srabě má původ jinde, organizačně níže, než je prezident republiky. A to ještě nespomínam novináře, kteří skreslují informace a své reči, dojmy a fantasie vydávají za oficiální informace.

hapiky

Tak mě připadá, že dnes může každý (president) říci co chce a vždy se to dá zakamuflovat tak, že za to můžou hloupí novináři, on to tak nemyslel, vytrženo z kontextu apod. Do prkýnka, president ne, ale My jsme ti pitomí, co se snažíme vše dementovat a omlouvat presidenta. To, co říká, říká vážně, říci to chtěl a dělá to účelně, jednak provokuje, jednak je ruský či Čínský patolízal.S Ruskem je dobré udržovat dobré vztahy, nikoliv však patolízalství. Když se budeme chovat jako suveréní stát, budou tak k nám přistupovat i jiné státy. Pochlebníci dávají signál, že nejsme hrdí a samostatní.
Takové keci, že nikdy jsme nebyly svobodní ani nebudeme, jsou keci pro školáky. Svobodní jsme, protože mimo jiné můžeme svobodně a beztrestně říkat svoje názory, což mimochodem v Rusku nelze.

Hufnágl

Děkuji tímto panu presidentu Zemanovi za dopis, který zaslal panu Putimovi.

marci1

Text prezidentova dopisu: 🙂

"Prezident republiky zaslal gratulační dopis ruskému prezidentovi
7. května 2020

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve čtvrtek dne 7. května 2020 gratulační dopis prezidentovi Ruské federace Vladimiru Putinovi.

Vážený pane prezidente,

dovolte, abych Vám a Vaším prostřednictvím i celému ruskému národu jménem svým i jménem občanů České republiky pogratuloval k výročí konce 2. světové války a zároveň vyjádřil obdiv k hrdinství osvoboditelů naší země, z nichž mnoho je stále mezi námi.

Každoročně si připomínáme konec nelidsky brutálního, zpupného a zotročujícího nacistického režimu, který si podmanil i naši zemi. Před pětasedmdesáti lety, 9. května 1945, občané Prahy a Československa vítali rudoarmějce jako své osvoboditele a naše vděčnost a upřímné díky bojovníkům riskujícím své životy také pro naši svobodu se nezměnily, a to ani přesto, že osudy a vztah našich zemí nebyly po porážce hitlerovské tyranie nijak lehké a snadné nejsou ani nyní. Odmítáme však přepisovat historii. Nezapomínáme, že v bojích za osvobození Československa položilo život na 140 tisíc vojáků Rudé armády. Víme, že bez jejich obětí, bez hrdinství ruského lidu a dalších národů Sovětského svazu a bez hrdinného odhodlání vojáků Rudé armády, která – ač si to někteří přepisovači historie odmítají připustit – osvobodila většinu území tehdejšího Československa, bychom se nikdy nestali nezávislým a sebevědomým národem, jakým jsme dnes.

Letošní oslavy půlkulatého výročí probíhají v mimořádné době. Mrzí mne, že si kvůli pandemii nemůžeme připomenout konec války v Evropě společně na Rudém náměstí. Doufám však, že brzy budeme mít příležitost k oslavě a osobnímu setkání v náhradním termínu.

Blahopřeji proto alespoň prostřednictvím tohoto dopisu. Především ale děkuji všem veteránům, jejichž odhodlání bránit svobodu a důstojnost Vaší i naší vlasti jsou pro mě a mé spoluobčany inspirací a připomenutím, že existují ideály, za které stojí bojovat.

С Днём Победы!

Miloš Zeman
prezident České republiky

Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky"

Zdroj: https://www.hrad­.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prezident-republiky-zaslal-gratulacni-dopis-ruskemu-prezidentovi-15397#from-list

Edison

Prejtsezelim: Nikdo tě nenutí to tu číst. Tak sklapni. Nedá se sice změnit minulost, dá se ale měnit to, co se o ní tvrdí, jak je prezentována a vykládána. A to dělaí vítězové. Když se změní vládní garnitura, změní se i výklad, jak nám ukazuje historie. Jenže to ty nemůžeš při své zaslepenosti FN pochopit, ty žvanile. Bez uvozovek! 😁

led

V tomto „Prezident byl zvolen v přímé volbě, průběh 2.světové války se změnit nedá, protože už proběhl…“ má prejtsezelim pravdu a bez uvodzoviek. Iné je to s hodnotením, to naozaj závisí od toho, kto je u moci.

anonym

led: Jak to mění na skutečnosti, že Hrad svou politikou, orientující se na východní (autoritářské) země, delší dobu zpochybňuje zakotvení naší země do západních struktur? Tyto typy výroků jen zkreslují obraz historie, že jsme vděční SSSR, a že těch 40 let totality je věc druhá. Ono to spolu souvisí a měli bychom zdůrazňovat jakou daň jsme zaplatili za to osvobození. Prezident by měl vážit slov a popřemýšlet vícekrát, než něco řekne. Pak se nemůžeme divit, že ve Francii, Německu, Itálii nebyl jak dlouho. Nehledě na to, že je Hrad podivný spolek, který pohrdá veřejností (viz. odmítání rozhovorů, nadbíhání určitým politikům, porušování pravidel – Mynář apod.).

Kepler tady zmiňuje další podivný akt z pera prezidenta, trend je dlouhodobý. Chybí státnický, smířlivý projev, respekt k soupeři, otevřenost lidem a můstkek pro dialog. Nehledě na to, že pr. Zeman často záměrně zneužívá situace. Je to politik minulosti a to on nechce slyšet.

led

Miešate jablká s hruškami, obidvoje sú síce ovocie, ale každé je iné. Preto politiku nemiešajte s politikou. Porovnávate to ako práškovú soľ s práškovým cukrom, oboje sú biele, ale protichodnej chuti.

Kepler

Edison: nevymlouvej se pořád na novináře, i když jsou to xindlové. Tohle náš nobodobý Milouš řekl: uvedl, že bez něho (rozuměj SSSR) by se Československo nestalo nezávislým a sebevědomým národem. No, už je to stařecký dement, ožrala, ale furt se drží jak hovno košile.

Edison

Tak to řeknu jinak: Není nezávislého státu, ani občana. Jde jen o to, kdo na kom je závislý, jak moc a proč. Náslddně pak jak to kdo nazve. Ve stejdé dikci nejsme nezávislí ani teď. Jest tak?

Kepler

Na rozdíl od časů RVHP a Varšavské smlouvy nám dnes nikdo nediktuje zahraniční politiku, ani s kým máme obchodovat. Souhlasím, že není nezávislého státu, když to bereš takhle. Jsme hospodářsky závislí na Německu a EU celkově, ale ty ostatní státy taky.

led

Johanes Kepler! Oči kulím, to naozaj?

aliendrone

Kepler>>> NEMOHU UVĚŘIT, že bys něco takového napsal, neukradl ti někdo login? :( :( :(

Edison

Taky mě s tímhle výrokem překvapil.