Marty Koller

Je to hřích nebo nějaké vysmívání dělat si legraci z toho, že někdo má špatný hlas, protože mutuje?

Nejlepší odpověď
quentos

Ano, je to nehoráznost. Dotyčný se pak cítí ještě trapněji. To je jako vysmívat se holce, že menstruuje.

Další odpovědi
Kazatel

Holky nemutují a kluci to zvládnou.

led

Je to zrkadlo spoločnosti. Deti odzrkadľujú správanie dospelých a čo odpozorujú vo svete dospelých, prenášajú aj na svojich rovesníkov.

Výsmechom iného chcú vyzdvihnúť seba na úkor vysmievaného.
Výsmechom iného často skrývajú strach z posmechu, až sa sami dostanú do rovnakej situácie, ako ich obeť.
Niekedy výsmech mutujúcej obete je závisť posmeškára, ktorý je vývojovo ešte len dieťa.

Mutovanie je jeden z príznakov dospievania chlapca na chlapa.