Lgee

Je tento dopis správně? Gramatika a stylizace.

Dobrý den,
zaujala mě Vaše brigáda na noční směny v Mcdonald's, velice rád bych se ucházel o toto volné místo, jelikož hledám práci která by mě mohla bavit.
V příloze zasílám životopis a moc se těším na případnou spolupráci.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Alesh

Vyjimečně ano

Hochu, ty jsi matroš! 🙂 Takhle bych to teda nenapsal, trochu to vypadá jako když vidlák žádá o ruku monackou princeznu. 🙂

Já bych napsal:

Dobrý den,

zaujala mě vaše brigáda na noční směny v McDonald's, pokud je toto místo ještě volné, měl bych o něj zájem. V příloze zasílám životopis a děkuji předem za odpověď.

Je teda otázkou, zda na takovouto pozici vůbec posílat životopis, ale asi jo, otázkou je, co v něm máš za perly. 😉

Další odpovědi
annas

Ano

Musela jsem zatrhnout jednu možnost, protože anketa je chybně sestavená. Ještě doplním.

1. Dopis začíná oslovením. Vkládám to, co jsem zde již zmiňovala.
„Povšechný pozdrav Dobrý den je v písemném styku považován za familiární. Hodí se pro styk osobní, telefonický, někdy také pro neformální, neoficiální nebo vnitřní e‑mailovou korespondenci (např. s kolegy)..“
https://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=850

2. Zaujala mě nabídka brigády u Vás, neuvádí se název firmy, podniku atd.

3. Velice rád bych se ucházel – proč píšete s podmiňovací způsobem, vždyť se o místo zajímáte, ucházíte se o ně,., proč tedy bych chtěl … velká chyba

4. Práce – opět by mohla … takže vás nemusí bavit. Určujete podmínku … . , chcete pracovat, tudíž věříte, že vás práce bude bavit apod.

5. Chybí závěrečný pozdrav

--
Dopis je psaný stylem jako vaše otázky, takže není správný stylisticky atd.

Alesh stylizaci moc neupravil, nechal podmiňovací způsob. Jde o nabídku brigády u Vás, název firmy se neuvádí …

Třeba později pomohou informace tomu, kdo není zběhlý ve stylizaci jednoduchých dopisů.

quentos

Vyjimečně ano

Ne.
Velké D v McDonald's, chybí čárka před „která“ a dopis nemá začínat „Dobrý den“.

elkon

Ano

Je to trochu strojené, ale proč ti to neupraví rodiče, mě by nenapadlo s takovou věcí lézt na veřejnost.

CTTON

Vyjimečně ano

Chyby jina možnost.

anonym

Vyjimečně ano

To je zase jeden případ bez šance.Anketa ti nedá odpověď ano jenom proto, že dáš ano jako jedinou možnost. Mimochodem lze to napsat i lépe:

Dobrý den,
s potěšením reaguji na Vámi inzerovanou pozici „XY“ v McDonald's. Věřím, že naplňuji požadavky a navíc věru shledávám zájem v této kariéře postupovat. Pročež přikládám také svůj životopis, abyste i Vy mohli projevit zájem o mne. Upínám se k naší spokojené spolupráci i Vaší odpovědi.

paul1

Ano

Ano, není správně

Mc Merkurion

… to je anketa jak stehno >>> nejenže chybí jiná možnost, on chybí i opak (možnost NE) …