Kryšpín

Je Slovensko na šikmé ploše, pokud vyhraje Fico a spol.?

Kam bude směřovat jako Maďarsko nebo Polsko nebylo by vhodné aby za pomocí ÚS byla uzákoněna podobná pětikolka jako v ČR.

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že je to starost především Slováků. Myslím, že jsou dost moudří na to aby rozhodli správně. Pokud by chtěli kopírovat naši pětikolku, budou na šikmé ploše určitě.

Další odpovědi
elkon

Je to jejich věc, nám do toho nic není. A s pětikolkou by to tedy „vyhráli“. Stačí, že likviduje nás, nemusí ničit další.

Pepa25

Čo si Kefalín prestavujete pod pojmom „aby za pomocí ÚS byla uzákoněna“? My demokraté akceptujeme výsladky demokratických voleb. Vy nedemokraté předpokládým bohužel zjevně ne … ☹

quentos

Další blábol, stále nevíš, kde končí jedna věta a začíná druhá…

Ametyst

Nevím, co je špatně na Maďarsku a Polsku. Když to řekne Brusel, je to právě naopak v pořádku. Fico byl sociální demokrat. Je to rozumný chlap, realista, ne snílek.

led

Je to ako v divadle, v televízii…
Záleží od pohľadu a vnímania diváka a zámeru režiséra.

Premietnime si to ako pohľad z hľadiska alebo v televízii.
Ak pozeráte na prízemí zdola zdajú sa vám tí vpredu strašne veľkí a tí vzadu zase strašne malí.
Ak pozeráte v rovnakej úrovni „očí“, všetci sa vám zlievajú do jednej masy a vidíte, počujete, len tých vpredu.
Pri pohľade z balkóna majú všetci veľké hlavy a postavy sú strašne zmenšené.
Takto často vidíte aj politiku v štáte. Pozeráte očami médií, aj keď si myslíte, že to vidíte „na vlastné oči“.
Ak pozriete na ceny lístkov, môžete si uvedomiť, že najdrahšie sú tie miesta, odkaľ sa režíruje.

Rovnaké to je aj v politike a v médiách.
Byť vpredu, znamená byť nielen viditeľným, počuteľným, s najväčšími možnosťami, ale aj tým s vyšším príjmom. Za predpokladu, že spĺňate požiadavky režiséra a médií.
V živote tú najvyššiu cenu platí ľud, človek s najnižším príjmom

Určite ste chodili do školy. Aj tam prebiehali boje o zviditeľnenie. Isto videli ste „detskú politiku“ v boji o uznaní spolužiakmi, triedou, školou. Vaše „spoločenské postavenie“ tak záviselo nielen podľa získaných školských vedomostí, od „spoločnosti“ spolužiakov rôznych kategórií… Kto mal väčšie slovo? Ten, kto bol známy, alebo ten, čo sa krčil v kúte?
Fico je známy z dvoch základných pohľadov – pre a proti. Z pohľadu ľudí za a z pohľadu proti. Je to rovnako ako pohľad na príspevky tunajších užívateľov. Je táto stránka na šikmej ploche, alebo nie je? Je táto česká stránka proeurópska, alebo je pročeská. Podľa príspevkov niektorých výraznejších užívateľov by som ju mohla hodnotiť kladne, alebo aj záporne.

Nekričte hop, ak neskočíte!
Pri hodnotení treba premýšľať. Nielen v zmysle, čo z toho mám ja, ale čo to znamená v zmysle života mňa a mojich blízkych, v zmysle našej spoločnosti, v zmysle Európy, v zmysle sveta.