Marty Koller

Je pravda, že když je mi 14 let , tak jsem zažil už nějaký kus života?

Jsem stále ještě malý, nebo už dospívající teenager? Ostatní mě nepodporují a já jich jim chci naznačit že už jsem aspoň zažil nějaký kus života.

Je pravda že když je mi 14 let tak jsem zažil už nějaký kus života?

Nejlepší odpověď
Emefej

Milé dítě, na podobné úvahy máš jěště 50 let čas…

Další odpovědi
Drap

Ať jsi sebelepší, tak ze života jsi toho doposud moc nezažil. Snad část těch příjemnějších věcí.

Gonfaloniér

Jo, zažil jsi 14 let svého života, nic víc zatím nemáš. V kolika zemřeš, nevíš. Ani, co bude dál. Vem si, že se dožiješ například 70-ti let. Tak už jsi prožil jednu pětinuu svého života. Můžeš se dožít (mnohem) víc, ale i (mnohem) míň. Kdo ví. Jediné, co máme je přítomnost.

Věk člověka téměř nikdy neodppovídá jeho mentálnímu věku. Někdo může být nevyzrálým a urážlivým „dítětem“ klidně v 50-ti. Někdo může být vyspělý, uvědomělý a řekněme moudrý už v dětských letech. Podle mě to souvisí s vlastním rozvojem osobnosti, s nabytými/pro­žitými zkušenostmi (hlavně prožitou bolestí), vzděláním, na čemž se nejvíc podílí čtení knih (všech žánrů) a sebevzdělání (dobrovolné a vědomé učení. Snaha něčeho dosáhnout, ctižádost).

Arne1

Spíše kousíček.