Marty Koller

Domníváte se, že jsou i horší nemoci než deprese? Považuji depresi za nejnáročnější a nejvíce nepříjemnou.

Protože je to nemoc plného duševního trápení? Právě touto nemocí procházím

Je pravda že jsou i horší nemoci než deprese ale deprese je ta nejnáročnější a nejvíce nepříjemná?

Nejlepší odpověď
annas

Uvědomte si,co je to pravda a jaké známe druhy pravdy, jaký je rozdíl mezi pravdou sujektivní a objektivní.

Většina nemocí je psychosomatického původu. Psychika, tedy deprese, může ovlivnit tělesný stav.

Deprese jako nemoc se dá léčit,. Nejen užívat léky, ale lékař může ř využít také fototerapii, elektrokonvulzivní léčbu nebo magnetickou stimulaci.

Jde o váš subjektivní názor, který chcete opět potvrdit, obraťte se proto na odborníky.
Opět je vaše otázka zavádějící,

Nejhorší nemoc? pro každého jedince je to něco jiného.

Zdroj: https://www.de­nik.cz/zdravi/de­prese-je-nemoc-da-se-ale-uspesne-lecit-20141024.html

Podle statistiky jsou nejhorší nemoci v odkazu

"Na východě Konga se opět objevila ebola, od začátku roku jí podlehlo přes 1800 lidí. Tato epidemie jako by lidstvu připomněla, že existovaly a existují nemoci, které lékaři neumí uspokojivě vyléčit.

Nejen krvácivá horečka, ale také neglerióza, vozhřivka nebo vzteklina. Úmrtnost na ně je extrémně vysoká."
https://ct24.ces­katelevize.cz/ve­da/2894555-deset-nejsmrtelnejsich-nemoci-dokazi-zabit-vice-nez-95-procent-zasazenych

Další odpovědi
dubraro

Jsou i jiné nemoci, které způsobují dlouhodobé utrpení. Rakovina, Alzheimerova choroba, polyneuropatie…

Adam2006

O rakovině si asi neslyšel..

Rokio

Ano, například schizofrenie a rakovina.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Marty Koller

Kdo nezažil neví je to nejhorší nemoc protože je to psychická bolest a ta je vždycky těžší a myslím si že spáchat sebevraždu je horší smrt

annas

Marty Koller,

pro vás je deprese nejtěžší nemoc, beru, ale nevnucujte prosím svůj názor. Deprese se dá léčit na rozdíl od jiných chorob.

Marty Koller

Deprese je občas doživotní