dust8

Je povinné mít na zadním skle auta nálepku CNG, pokud je auto na CNG?

Pokud by tam nebyla a měla za to být pokuta, tak kolik se platí?

Nejlepší odpověď
anonym

vyhláška č. 341/2001 sb. MD ČR stanovuje povinnost mít v takovém případě na zadním skle v pravém horním nebo dolním rohu zmíněnou nálepku (může být umístěna zevnitř či zvenčí, to je jedno, ale musí tam být)

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2014-341

Další odpovědi
Edison

Ne. Ale ty bys potřeboval pokutu za nesmyslný otázky.

mys014578

Povinné to je a dává to smysl, protože když to auto rozstřelíte a přijedou hasiči, potřebují informaci o alternativním pohonu vědět, protože přístup k riziku požáru může být jiné než u nafty/benzínu…

Edison

Sakra George… Přímo link na paragraf… Prosím… Když už jsi tam byl…

Edison

Já našel jen tohle:

Příloha č. 11 k vyhlášce č. 341/2014 Sb.
Podmínky pro přestavbu vozidel poháněných zkapalněným ropným plynem nebo stlačeným nebo zkapalněným zemním plynem nebo vodíkem

1. Vozidla PŘESTAVĚNÁ na pohon zkapalněným ropným plynem (dále jen “LPG“), stlačeným zemním plynem (dále jen “CNG“), nebo zkapalněným zemním plynem (dále jen “LNG) musí splňovat tyto podmínky:

Nikde jinde se o podobné nálepce v celém zákoně nic nepíše. Zdaleka ne všechna vozidlo jsou PŘESTAVBOU.