hapiky

Je opravdu od slepého upřímné, když někomu řekne: „Rád tě vidím!“?

Aneb od hluchého „Už jsem o vás slyšel“.

Nejlepší odpověď
Kepler

Spíš neobvyklé. Slepý obvykle někoho nejdřív ohmatá nebo odposlechne a hluchý: už něco o vás vím. Jak je to ale ve skutečnosti, nevím. Třeba se poznávají po čuchu, jak je známo nedostatek smyslů posiluje ty zbývající.

Další odpovědi
Roman71

Slepý člověk si dokáže díky vaší přítomnosti a vnímání vytvořit v mysli představu, jak asi vypadáte, i když vás fyzicky není schopný vidět. Pak jako by v přeneseném smyslu slova řekl, že je rád ve vaší přítomnosti a stačí mu váš hlas 🙂

Faktem je, že člověk, kterému chybí jeden nebo více ze základních smyslů, se časem naučí velmi dobře využívat zbývající funkční smysly.

quentos

Jistě. Nevidomí používají sloveso „vidět“ úplně stejně jako my, přestože má v praxi pro ně jiný význam.
Takže jestli to byl (jako už tolikrát) trapný pokus o primitivní vtip, tak opět nevyšel.