Angi-Shy

Je nezakonne tajne nahravat tento druh rozhovoru?

Je trestny kdyz si osoba tajne nahraje rozhovor rodinneho prislusnika s kamaradem one osoby kdyz konverzace je dulezita jako pripadny dukaz nevinosti one osoby nebo konverzace obsahuje informace o tom, jak onen rodinny prislusnik lze a hazi spinu na onu osobu v takovem rozsahu ze by to bez dukazne nahravky o pravde velmi onu osobu poskodilo?

  • ano, použití nahrávky by nebylo zveřejněno nijak na internetu ale u soudu, bezdůvodném zavření do blázince, věznice atd

Nejlepší odpověď
klumprt

Člověk si může nahrávat, co ho napadne. Otázka je, jak to použije. A to právě není z otázky vůbec poznat. Jestli chceš dát nahrávku na Youtube, nebo k soudu, nebo se pomocí ní jen tak zhádat doma…

Další odpovědi
Mc Merkurion

…bez souhlasu nahrávajícího nelze nahrávku použít…ale jak se říká: po přízni řízni…jinak trochu srozumitelněji…

SirTonic

Samozřejmě nahrát můžeš, nesmíš použít. Nicméně praxe je taková, že po předložení takového audio záznamu „orgán činný v řízení“ záznam vyslechne, z litery zákona jej musí odmítnout s odůvodněním „že na něj nesmí brát zřetel“, ale pokud skutečnosti jsou natolik závažné, tak se k nim přiklání a odůvodnění se nejde i „bez audia“

ivzez

Jako soukromá osoba nesmíš nikoho nahrávat (ani fotografovat) bez jeho souhlasu.

Dochy

SirTonic: Myslím že se mýlíš. I UOOU už poslední dobou trochu .. zrozumněl. To co platí pro orgány činném v trestním řízení, neplatí úplně stejně pro soukromou osobu snažící se hájit své zájmy.