zjentek

Je nějaký rozdíl v kvalitě medu prodávaného v Lidlu u nás a kvalitě téhož medu prodávaného v Lidlu v Německu?

A podotázka ze soudku „věda a jazyky“: Prodávaném, či prodávaného? Co je správně? (; Děkuji.

Odpovědi
Edison

Samozřejmě. Dokonce i v jednom krámě jsou různé medy od různých včelařů. Různí včelaři mají různý med, protože maj úly v jiné přírodě.

quentos

Kvalita nezáleží na zemi, ale na konkrétním včelaři…
Správně „prodávaného“, jde o 2. pád (kvalitě koho/čeho?).

kozimiros

Medy v jakémkoliv podobném marketu nemůžou být kvalitní navíc poslední vědecké studie ukazují, že by si měl kvůli pozitivním dopadům na svůj imunitní systém používat výhradně med vyprodukovaný včelou z oblasti kde bydlíš.

dudu

V tomto případě asi markantní rozdíly nebudou. Důležitější je fakt, že podle tetičky Cvrkalové je loňský med méně sladký!

zjentek

Píši o TOMTÉŽ medu. Patrně mne tedy mimo jiné zajímá i to, zda „dvojí“ kvalita platí také i u medu.