plebs

Je naděje, že UA porazí za pomoci Západu Rusko?

Proběhlo tiskem, že USA dodá UA Patrioty s doletem 700 km, dále prohlásil Jens Stoltenberg, že válka na UA může přerůst v konflikt NATO – Rusko / TV NRK /, náčelník gen. štábu gen. Řehka: „Musíme se připravit na válku.“ Premiér: „Jsme ve válce.“

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě , podle médií už od jara téměř jen postupují. Západ je tozhodnutý vyhrát a bude bojovat až do posledního Ukrajince. Zatím jsem neobjevil ani jediný náznak toho, že by chtěl západ či Ukrajina opravdu o míru solidně jednat. Pokud přece ano, tak jsou stanoveny předem podmínky pro druhou stranu nepřijatelné.

Další odpovědi
quentos

„Proběhlo tiskem USA dodá UA Patrioty s doletem 700 km dále prohlásil Jens Stoltenberg válka na UA může přerůst v konflikt NATO – Rusko / TV NRK /, náčelník gen. štábu gen. Řehka musíme se připravit na válku premiér jsme ve válce.“

… to je generátor náhodných slov?

Pepa25

Jako obvykle bláboly. Ukrajina nemá Patrioty a jesti jí budou dodány, není jisté. Není to útočná zbraň, jde o protivzdušnou obranu. Dolet 700 je naprostá blbost. Přerostení války na Ukrajině v konflikt Rusko – NATO neche ani jedna straně, proto k tomu nedoje (jen Rusko údajnou obavou odůvodňuje svoji agresi). Na válku se samozřejmě musíme připravovat, hrozí, že Rusko napadne další země.

pusinka50

Řehka i premiér s celou vládou jsou celý žhavý se do války zapojit. Kdyby UA celý západ vč. nás nedodával zbraně a miliardy peněz, bylo by ihned po válce. UA, ani za pomoci západu nikdy neporazí Rusko. Otázka je, proč Putin napadl UA? Není to náhodou kvůli neustálým bojům na UA od r. 2014? Putin začal řešit Ukrajince na Donbase, kteří vraždili a vraždí občany ruských etnik, žijících na Ukrajině. Putin jen brání svůj národ! A jestli západ a NATO dopustí 3. světovou válku? Nikdo neví. Ale Putin určitě nebude první, který zmáčkne červené tlačítko. Putin nechce válku, ale NATO mu nechce dát záruky, že nerozmístí rakety na UA poblíž ruských hranic! A magor Zelensky se bude stále pokoušet vtáhnout do své války i NATO.
A naše média stále jen lžou a lžou.

cappuccino

Myslim, ze odpoved na tuhle otazku by uvitaly miliony lidi na celem svete!

paul1

Někde jsem četl, že dolet je omezen na 300 km. JInak souhlas s capuccino i s Pepa25.
Je absurdní, že Rusko, z obavy, že ho Ukrajina napadne, že má laboratoria na hranicích (žádné Rusi nenašli) a pro další absurdnosti se teď snaží kde co na Ukrajině srovnat se zemí, včetně činžáků, škol, nemocnic a rodinných domů. Vskutku bratrská láska.

led

Nie.
Ak by sa ktorýkoľvek štát priamo vojensky zapojil do boja Ukrajiny a Ruska, nešlo by už len o vojnu medzi Ukrajinou a Ruskom. Preto ostatné štáty, nepriateľské Rusku, priamo nezasahujú svojimi ozbrojenými silami, ale len nepriamo „poza búčky“ politickou, spravodajskou a logistickou pomocou Ukrajine (politicky a finančne, rôzne medzinárodné organizácie a médiá, rozviedka, zbrane, výcvik, nelegálne bojové sily), často aj na úkor občanov svojich štátov.
Táto podpora Ukrajine nie je žiadna charita, je to obyčajný obchod, v ktorom zadlžená Ukrajina nebude mať kam cúvnuť. Len poslúchať svojich veriteľov.

paul1

Někteří, jak vidím, žijí na jiné planetě nebo co.

mosoj

Rusko porazit nejde. Buď dojde k dohodě nebo je konec. Prostě nebo nic.

led

„Do posledného Ukrajinca.“ To je presná definícia podpory proti Rusku. Pokiaľ politici a médiá budú naďalej zatajovať a skresľovať skutočnosť o situácii na Ukrajine, táto hrozba sa môže stať realitou. Už dnes sa niektoré štáty v zákulisí delia o „ukrajinský trojzubec“.

led

Ukrajinská armáda nie je izraelský Dávid, ktorý zvíťazil vďaka svojej vynaliezavosti a Rusko nie je Goliáš, aj keď veľky a silný, bol pomalý mysľou.

Pepa25

Samozřejmě, že to není souboj Davida a Goliáše, to si snad ani nidko nemyslí (i když lidé jsou různě naivní). Takže se ptám přesněji: jak média a politici zatajují a zkreslují skutečnost na Ukrajině?

Pepa25

„politici a médiá budú naďalej zatajovať a skresľovať skutočnosť o situácii“
Omlouvám se, ale toto si zaslouží podrobnější vysvětlení. Co se tam podle vás SKUTEČNĚ děje?

Pepa25

A jen pro úplnost: Ukrajině nejde o to porazit Rusko, ale ubránit se.