Rokio

Je možné, že šetření peněz by šlo rozdělit na aktivní a pasivní?

Aktivní šetření peněz znamená, že se například rozhodnete nejít na zahraniční dovolenou, nepůjdete do restaurace, ale raději do jídelny (nebo si sami uvaříte) či si nekoupíte nějakou drahou cetku.

Jako pasivní šetření chápu tak, že budete zacházet šetrně se svým majetkem nebo budete kupovat levnější verze zboží, které běžně nakupujete (zde myslím hlavně jídlo a pak oblečení a hygienu). Přitom berete v potaz i kvalitu.

Tohle je moje teorie, nebo spíše postoj ke stylu šetření. Myslíte si, že na tom něco je, nebo je to nesmysl. Jaký máte názor vy?

Nejlepší odpověď
coldtramin

Je úplně jedno, jak nazveš to, že „chudneš“ kvůli politické reprezentaci své země. Jinak to co aktivně nebo pasivně „ušetříš“ ti stejně „sežere“ inflace.

Další odpovědi
Drap

Klidně si to rozděl jak chceš. Pokud ale nedáš víc peněz bokem, tak více neušetříš.

aliendrone

Zamysli se. podle tebe:
AKTIVNÍ šetření znamená nejít do restaurace (na jídlo), ale do jídelny…
a PASIVNÍ šetření
kupovat levnější verze zboží, které běžně nakupujete (zde myslím hlavně jídlo…
Tedy např. místo Kabátova chleba (Cvrček) koupit nežratelný „konzumní chléb“ [je ho ale na váhu více a je levnější]

V obou případech jde o jídlo, jedno je levnější (a hnusnější). JAKÝ v tom spatřuješ ZÁSADNÍ ROZDÍL? 😉 🙂

Safast354

To že nepojedu na dovolenou beru také jako pasivní.
Jako aktivní bych spíše označil – sestavení svého plánu, sestavení své bilance, rozprioritizovat si své cíle – a pak se k nim soustavně dostat pomocí základních finančních nástrojů od spořícího účtu přes pojištění až po investice jako takové.
S.

elkon

Další nesmysly. Šetření je stále šetření, bez ohledu jak to nazveš. Stejně tak utrácení. Základem je chovat se ekonomicky. Kupovat to, na co mám, potažmo to co potřebuji.