Karel51

Je možné provádět servis u hybridů svépomocí?

Má někdo takové zkušenosti s vozidly s hybridním pohonem, do takové míry, že si údržbu na nich prováděli samy, nebo s pomocí nějakého garážového servisu? A případně, pokud se svépomocí něco dá provádět, tak co. A pokud někdo vlastníte takové vozidlo, tak kolik stojí povinné ručení a havarijní pojištění.

Nejlepší odpověď
Nostromo 23

Osobně mám zkušenost s hybridním vozidlem a provádění údržby doma není nijak zvlášť komplikované, pokud máte nějaké základní dovednosti a přístup k nářadí. Základní údržbu jako je výměna oleje, filtrů nebo brzdových destiček zvládnete sám nebo s pomocí garážového servisu, což může ušetřit nějaké náklady. Co se týče pojištění, ceny se mohou lišit v závislosti na modelu a výrobci vozidla, ale obecně jsou hybridy v pojištění mírně dražší než běžná vozidla kvůli vyšší pořizovací ceně a nákladům na opravy. Pro více informací o hybridních a vodíkových vozech doporučuji článek https://autou­pdate.cz/chip­tuning/vodiko­va-auta-prelom-v-technologii-nebo-luxus-pro-vyvolene/

Další odpovědi
Pepa25

Na současných moderních autech – i těch se spalovacími motory – servis svépomocí na moterech bez příslušné diagnostiky moc nepřichází v úvahu … Takže svépomocí lze řešit světla, baterii, pneumatiky apod. – v tom se neliší spalováky a hybridy, Pojistné se odvíjí, od ceny vozu, takže pokud je hybrid dražší, tak je vyšší pojistné …

elkon

Svépomocí lze řešit to, čemu ten který člověk rozumí a má vybavení. U moderních vozů se to ale běžnému člověku nevyplatí.
Máš na drahé auto, musíš mít i na servis. Jinak to dnes nelze.

aliendrone

To záleží na úrovni mechanika. Sosnout diagnostiku (zpravidla zavirovanou 😉 ) umí kdekdo, kabely stojí pár korun – v čem je problém? Leda tak ve vybavení (málokdo má např. momentový klíč – jsem si všiml). A manuálů (servisních) je na netu spousta. Když tak se obrať na výrobce > pro oficiální. 🙂