Rokio

Je možné chválit boha a zároveň užívat boží jméno nadarmo?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
paul1

ano

Dá se to i nevědomky.

Roman71

jiná odpověď

Rokio, problém je, že spousta lidí ani neví, jak se Bůh jmenuje.
Z většiny českých Biblí bylo Boží jméno odstraněno (byť se tam vyskytuje cca 7000krát) a bylo nahrazeno popisným titulem „Hospodin“ (podle staré tradice). Tomuhle já osobně říkám brát Boží jméno nadarmo. Jak se asi Bůh cítí, když lidé takhle zacházejí s jeho jménem?

Zdroj: https://www.tri­padvisor.com/Lo­cationPhotoDi­rectLink-g552258-d8786993-i230191578-The_Bible_Museum-St_Arnaud_Gram­pians_Victori­a.html

Drap

ano

..

M i r e k

jiná odpověď

M i r e k

Možné to třeba je, ale to jsou podle mě takové drobnosti. Klasickým příkladem braní Božího jména nadarmo je, když člověk zalže a dodá něco jako: Bůh je mi svědkem, že to je pravda.