Frogman

Je mapa s čísly lamp přístupná veřejnosti?

Na každé lampě v Česku je unikátní číslo, podle kterého se dá dohledat kde přesně ta lampa je. Původně to sloužilo pro nahlašování nefunkčních lamp, ale později se to začalo využívat i u tísňových volání, když člověk nevěděl, kde je, stačilo říct číslo lampy poblíž a podle toho věděli, kam někoho poslat.

Je ta mapa přístupná i veřejnosti online? Kde se na to můžu podívat?

Díky.

Nejlepší odpověď
seraphico

Ano i ne. Některé obce zveřejňují čísla svých lamp a některé ne. Například Praha je nehodlá zveřejňovat.

V odkazu najdete pár obcí, které čísla zveřejňují:

http://www.mapy-verejne-osvetleni.cz/

https://www.o­beccholina.cz/ma­pa-verejneho-osvetleni/d-1041

Jistě jich bude více.

Každopádně mapa, kde by byly všechny čísla lamp v ČR neexistuje.

Další odpovědi
Arne1

Podle toho kde.
Hodně to je zapotřebí v Praze. Tam ta mapa byla kdysi veřejná. Potom ji na pár let utajili. Teď je zase dostupná na portálu https://zjisti­.si/zarizeni
Jak ostatní města – to nevím.

Dochy

Myslím, že jseš až příliš optimistický s „Na každé lampě v Česku je unikátní číslo,…“ Platí to pro Prahu a některá další města. Pochybuju, že by to platilo celorepublikově. Je možné, že z někdo sestavil veřejnou mapu, ale primárně jde o „soukromá“ data konkrétního uživatele (v daném případě asi středočeský IZS) ..... a nejsem si jist, zda je někdo bude chtít sdělovat.

mosoj

Na to aby jsi oznámil kde se nacházíš slouží adresa. Pokud se ti něco stane vedle pouliční lampy tak se na lampu podíváš, určitě snáze, než bys hledal mapu a místo na mapě.
Osobně jsem toto využil jednou při dopravní nehodě v Praze.

Harry_

Seznam lamp veřejného osvětlení v Praze je v 7/2023 funkční na adrese https://zjisti­.si/zarizeni

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Arne1

Mosoj: čísla lamp jsou potřebná pro luštění některých geokesi.

seraphico

Omluva za nepřesnou informaci ohledně Prahy.
Zajímalo by mě, zda je to ofiko od města Prahy, nebo od nadšenců. Hledal jsem na stránkách thmp.cz a tam jsem nic takového nenašel.

Arne1

Proto jsem napsal adresu portálu který znam