Mr. Marek

Je lidsky možné, aby jeden člověk vedl 2 ministerstva na 100 % a zároveň byl vicepremiérem vlá­dy?

Nejlepší odpověď
NoFear

Nic by na tom nebylo. Mě jen udivuje, jak se to kolikrát střídá. Jednou je někdo ministrem toho, příště zase onoho. Skoro o to losují, ale nějaká kompetence… já bych to velmi zpřísňoval, co kdo musí umět a jaké mít schopnosti/vlas­tnosti, aby mohl vést některé ministerstvo nebo zastávat nějaký úřad. Ale nikdo na to nedohlíží. Taková neuvěřitelná zopodvědnost, která si vyžaduje skutečné kompetence a pustí k tomu kdejakého blbečka ze strany s vysokošloským titulem (jakoby to snad samo o sobě bylo nějakým důkzazem, že ten člověk něco umí a něčemu rozumí…).
Ministři bývají ministry nějakého oboru, o kterém kolikrát ani nic neví.

Další odpovědi
Kepler

Pokud má na obou ministersvech kvalitní týmy, proč ne? Takový ministr musí být vynikající organizátor. I země s řádově vyšším počtem obyvatel a rozmanitostí problematiky mají v daném oboru jen jednoho ministra, tak proč by v tak malé zemičce jako ČRdel nezvládal dva obory? Generální ředitel firmy taky nezná všechno, k tomu má své podřízené.

metros

Chuck Norris by to zvládnul určitě.

elkon

Možné to je, protože má k dispozice aparát lidí, včetně náměstků, na obou úřadech. A jako místopředseda vlády funguje pouze pokud předseda z nějakého důvodu nemůže vykonávat úřad.

Lgee

Neni

Ametyst

Lidsky to možné není, ale politicky je.

aliendrone

V naprosté pohodě, copak realita to již mnohokrát nepotvrdila? Znáš snad nějakého ministra, který je jen „polovičním“ ministrem [tedy na 50%, potažmo vede jen polovinu ministerstva]? ;) :D :D
Pokud bys ovšem přidal k tomu „vedl“ dodatečnou podmínku „přiměřeně efektivně“, tak ve stávajícím systému je to přinejmenším diskutabilní. Ve hře je totiž MNOHO limitujících faktorů, počínaje politickými, přes organizační a čistě osobními konče. :)

orwell

Znám jednu zemi… 🙂
Ale jo. Potkal jsem v životě pár jedinců, které nešlo přetížit. Ovšem každý to nedokáže.

Kajoch

Je to možné a v našem státě rozhodně.
Ostatně, které ministerstvo je vedené na 100% ?

Dochy

Babiš by to zvládnul všechno sám… Možná by zvládnul i komplet sněmovnu a senát. Mít k tomu i prezidenta by už asi bylo i na něj příliš.

Trochu vážnějc: Jednotlivá ministerstva nejsou až tak pevně daná. Průběžně se (pomalu) mění a bývají i ministři „bez portfeje“. Víceméně je na potenciálním premiérovi (obvykle předseda vítězné partaje) aby sestavil vládu podle potřeby a nechal si ji potvrdit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

NoFear

Hlvaně si nemyslí, že oni zase mají nějak moc práce (i když by měli mít). Čím vyšší post, tím míň práce mají :DD Pár hodin TÝDNĚ. Nejvíc práce má byrokracie, menší úředníčci. I když je to práce chaotická, zbytečná, zdlouhavá, komplikovaná a skoro samé papírování.
Ti „důležití“ jen podepisují a chodí občas na nějaká zasedání.

Lgee

Tak babiš nebo nejaky vudce strany musi pracovat tak 20 hodin denně 365 dní v roce.

NoFear

Tak 6 až 12 hodin TÝDNĚ. :DD To je takové minimum, zbytek už je na volbě toho člověka, zda chce pracovat „navíc.“

NoFear

..plus schůzky – veřejné, soukromé.