zjentek

Je každý nahraditelný?

Ať nechodíme daleko, tak třeba tady- je zde (nebo i jinde) každý nahraditelný? Kdokoliv? Třeba kupř. Michal Koleso?
U oběda mě to tak napadlo. Měl jsem salát koleslav.

Nejlepší odpověď
redy

Chce se mi napsat, že každý je nahraditelný. Ať v reálu nebo tady.
Ale když někoho ztratíš v rodině, nenahradí ho nikdo.
Takže jsem vykoumala, že není každý nahraditelný 🙂

Další odpovědi
annas

Záleží na úhlu pohledu.

V jistém slova smyslu je pochopitelně nahraditelný každý, máme-li na mysli lidi z veřejného života či zaměstnání… Odejdou, něco po sobě zanechají, přidjou jiní a pokračují.

Nenahraditelný však je člověk pro své blízké, který odejde tam, odkud není návratu.
-----.
Absolutně je Michal nenahraditelný jako člověk, který nežije. Byl jistým způsobem výjimečná osobnost, jíž se zatím nikdo nepodobá.

Ale jako uživatel Odpovědí či jiných stránek, byl členem kolektivu, odešel, přišel někdo další, i když je jiný než Michal. V tomto směru ho nahradil, někdy lépe, jindy hůř.

Každý z nás plní určitou společenskou roli, má funkci v zaměstnání, odejde jinam, třeba i do důchodu, na jeho místo nastoupí jiný člověk, nahradí předchůdce a pokračuje v jeho práci. Všechno běží dál … Změní se ředitel, změní se politik … každý řídí po svém, i když něco lépe funguje, jiné hůř…

Za této situace jsou lidé nahraditelní, i když pracovně nebudou stejní… jako když srovnáváme hrušku a jabko…

Pokud jde o osobní vztahy člověka v reálném životě nejde blízkého člověka v absolutním slova smyslu nahradit, jak jsem uvedla nahoře.
--

„Nevadí, že všichni lidou jsou si rovni, a někteří jsou si rovnější. Ale vadí, že mezi rovnějšími převažují křiví.“ J. Sobotka

Nuk nuk

Na internetu je nahraditelný opravdu každý a velmi snadno.
V reálném životě je to naopak.

Frogman

Spíš ne, každý jsme svým způsobem originál. Třeba z větší části někdo stejný je, ale 100% originál najdeš hodně těžko. ;)

Přesně jak píše Nuk Nuk, myslím to v reálu.

led

Každý človek je vo vzťahu k iným nahraditeľný a súčasne pre svoju svoju originalitu nenahraditeľný… To, čo človek má v sebe a ako sa prejavuje, je originálne, nenahraditeľné.
Nenahraditeľní môžme byť, ale len dočasne, pokiaľ nás nikto nenahradí. Ak tu nebudem, stránka nezanikne, ale súčasne, aj keď noví užívatelia prídu a v počte účastníkov ma nahradia, nepoužijú moje myslenie, ale svoje originálne myslenie.

krpik

V práci je takové všelijaké. Ono se říká že se tam dá každý nahradit ale někdy nejde.Prostě když vyhodí dobrého člověka a řeknou na pracáku je lidí tě někdo nahradí tak někdy nemají pravdu.Zkušený člověk zacvičený do chodu a nápaditý tak ho těžko někdo nahradí.
Kolega chtěl přidat peníze protože si myslel že má málo za svoji práci což byla pravda a byl dobrej a rozrůstala se rodina a tak mu řekly že ne a jak se mu to nelibí tam jsou dveře takových jako ty seženeme hned místo tebe. Tak odešel a našel si něco lepšího a šlo to poznat že tam není. Za tu dobu se tam vystřídali asi 3 lidi a nezvládli co on ani se to nenaučili a prostě neměli ani tolik dobrých nápadu co on a to mají praxe a vzděláni .Jo jo on se v tom vyznal prostě profik a na tu funkci se dokonale hodil .Byla to zámečnická práce
Aspoň tak mi příjde odpověď na tvou otázku

anonym

pokud se to týká třeba práce, tak určitě, jen se to stává čím dál méně pravdivé.