Matiselis

Je houpání u židle k PC na škodu?

Dobrý den, má základní kancelářská židle k PC umožňuje houpání: lze nastavit sílu protiváhy, tedy jak velkou sílu musím klást svými zády na opěrák, aby došlo k mírnému zhoupnutí.
Otázka zní: má možnost houpání, zaklánění opěráku nějaké ergonomické výhody? Mi totiž připadá na obtíž: jakože se nemohu ani pořádně opřít (když to totiž udělám, tak se zhoupnu, a ovládat v takové poloze PC je obtížné).

Odpovědi
Mravenec

Já mám protiváhu nastavenou na nejmenší odpor a pak už to záleží na mně.
Buď si páčkou odemknu opěrku a ta neklade odpor, tedy sedím v záklonu.
Nebo si páčkou zamknu opěrku a ta nelze zaklonit, sedím vzpřímeně.

Mělo by ti to jít taky – regulační páčka (táhnutí nahoru volí výšku, sunutí směrem ven odemyká opěrku a směrem dovnitř zamyká pohyb opěrky.)

Regulační válec pouze reguluje míru odporu opěradla, ten, jak jsem řekl, mám nastaven na nejmenší odpor. Je to logické, když se chci zaklonit a houpat, odemknu opěradlo a odpor nepotřebuju. Když nechci, zamknu a odpor je taky marný.

zjentek

Nevím, mám starou zámeckou židli s vysokým opěradlem (takový malý trůn), protože po letech zkoušení a testování se ukázala jako nejvhodnější. 🙏 Haré Krišna