jirka F

Je divné, že jsou tak vysoké počty nakažených koronavirem?

Denní přírustek 680 to je snad nereální.

Nejlepší odpověď
Kepler

Po rozvolnění opatření se to dalo očekávat. Toť vše.

Další odpovědi
J.Pecold

Není to prostě tím, že se více testuje?

dudu

Bodejť by ne. Mladá populace se chová tak trochu jako furianti, které nějaký virus nevzrušuje a nadutí zbohatlíci pak bezohledně importují nákazu ze zahraničí, když je pod jejich úroveň odříci si pobyty ve virem promořených destinacích. Korunou všeho je pak jednání opozičních politiků, kteří namísto podpory zpochybňují většinu nejen vládních opatření, ale často i odborné veřejnosti. Jakoby se řídili heslem „čím hůře, tím lépe“!

elkon

Na tom není nic divného. Infikovaní se chovají neodpovědně. Viz mnoho keců proti rouškám. O karanténě ani nemluvím.

Pepa25

Není to divné, naopak je to normální a svým způsobem i očekávané.

  1. konec prázdnin, větší pohyby lidí
  2. více testování
  3. ochlazení resp. prudký výkyv teplot – na někoho skočila první letošní rýmička, na někoho koronavirus, který by jinak jen tak šel kolem, ale když už ten člověk měl oslabenou imunitu …

zjentek

Podle mýho to po světě stále někdo roznáší. Nějací agenti. Bo s kovídkem to komusi na „první dobrou“ NEVYŠLO, jak bylo původně v plánu a tak tu regulaci lidstva teď lepí, jak se dá… pěkně horkou jehlou. Ale nemám ani zdroj, ani jiný důkaz. Jen přemýšlím hlavou.

Emefej

Proč by to mělo být nereální? Včera a předevčírem padly rekordy v počtu testů (každý den 10 500).

Drap

Co je na tom divného.? Myslím, že se s tím dalo počítat a i počítalo. Lze předpokládat, že bude ještě hůř.

Justin1

Mám dojem, že vláda spoléhá na zodpovědnost občanů a mnoho občanů zase spoléhá na to, že vláda to za ně vyřeší, a čekají, že když vláda od nich bude chtít spolupráci, tak je k tomu bude muset donutit, jinak spolupracovat na úkor svého aktuálního pohodlí nebudou, i kdyby si tím pod sebou podřezávali větev („vždyť snad někdo tu větev opraví, ale já to dělat nebudu, když se mně nechce, já chci hlavně svoje pohodlí za každou cenu“).

Celé léto jsem v hromadné dopravě a v obchodech nosil roušku, i když jsem nemusel, ale já jsem chtěl, protože se chci chránit a nepotřebuji čekat, až to ode mě bude chtít vláda. Většina lidí kolem mě roušku nenosila („přece nebudeme, když se to po nás nechce“).

Virus se neřídí tím, jestli se nám chce proti němu bojovat a jestli nás k tomu nutí vláda, takže nemá smysl čekat, až nějaké opatření udělá vláda, a do té doby si myslet, že virus je někde zalezlý a spí.

Je nutné, aby lidé byli zvyklí myslet a ne jenom čekat, co jim někdo nařídí. Když bude venku mrznout, tak taky půjdeme ven v letním oblečení jenom proto, že zimní oblečení nám vláda ještě nenařídila a nám se nechce se do něj navlékat?

Musí v tomhle vláda myslet za nás, protože my to sami nedokážeme a jdeme radši pohodlnou cestou, i kdyby vedla do pekla?

Emefej

dudu > nebuď k těm nadutým zbohatlíkům tak přísný. Babiš si tu Krétu zaplatil už vloni a přece to nenechá propadnout.