Lgee

Je bůh všemohoucí?

Odpovědi
df

Myslím, že je všemohoucí a dále si myslím, že ten náš Stvořitel na počátku vše stvořil, dal tomu řád a pravidla a dál se do toho nemícha. Že je to jen na nás. Že nám dal takovou moc, že je na nás, jestli půjdeme do práva, nebo do leva. A proto dokud se nerozhodneme, tak zřejmě ani on neví, kudy pudeme

aevul

Ne, bůh neexistuje. Ani Bůh.

zjentek

K vyobrazení nahé/holé pravdy někdy stačí jen pouhé skutečnosti. -zjentek 10/20/22

aevul

df: když je teda všemohoucí, ať stvoří takový káměn, který sám neunese.

df

(ae)vul>dokud sám nepřijdeš na to, že Bůh existuje, tak jsi nic. Pozor, může to trvat i několik životů. A to platí pro všechny.

aevul

df: Já vím, že jsem nic. Jsem prach a v prach se obrátím. Ale jak všemocný bůh stvoří kámen, který sám neunese?

df

Dobrá otázka

aevul

Podle mne bůh neexistuje. Nicméně to neznamená, že víra v něj je zbytečná. Víru v boha chápu jako cestu ke svému lepšímu já. A bůh na té cestě přestavuje ideál, ke kterému se věřící snaží přiblížit.

Nicméně jen můj názor a snadno se můžu plést.

M i r e k

To je moc hezky napsané, aevul. Ale je tu podle mě ještě něco. Dodnes vědci neumí vysvětlit některé věci a někteří myslí, že možná nebudou znát vysvětlení nikdy. Třeba kde se vzalo to obrovské množství hmoty a energie, ze kterých je vesmír. A takových věcí je víc. Takže, kdo ví? Třeba něco jako bůh přece jen existuje…