Lukynxd

Je formát AVI komprimovaný, nebo nekomprimovaný?

Na některém webu jsem našel komprimovaný, na jiném zase nekomprimovaný.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Arne1

Nekomprimovaný

špatná otázka.
AVI je kontejner, ve kterém jsou pak video- a audio- data. Formát těchto dat už je problém jiný. Pravda ale je, že ta data jsou většinou komprimovaná – video například DivX, zvuk například mp3 nebo AAC.
Samotná obálka kontejneru je ale nekomprimovaná.

Další odpovědi
Kepler

Komprimovaný

Je trošku složitější se v tom vyznat – viz https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Form%C3%A1t_vi­deo_souboru

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

cochee

Tvl když jsi našel jeden AVI soubor komprimovaný a druhý ne, tak proč do otázky se*eš opět tu de*ilní anketu, zde konkrétně způsobí nekorektní odpověď ať je jakákoliv? Copak se bez ní nelze obejít?

Dochy

nelze odpovědět v anketě. Kodek lze zvolit amže být komprimovaný i nekomprimovaný.