Rokio

Je Athéna krásná bohyně?

Vím, že Afrodita je velmi pěkná. Je ale krásná i Athéna?

Odpovědi
Umi Neywitz

Tak já ti zkusím odpověďet ve zdejším stylu. Citace z wikipedie:
Přes svůj původ, krásu a vznešenost se nikdy neprovdala a zůstává Athénou Panenskou.
20 sekund na googlu.
Nemáš zač
Zkusím ti ale odpovědět i normálně.
Všechny bohyně byly krásné až krásnější než smrtelnice, byly to řecké bohyně, mohly měnit podobu.
Řecké pověsti o ní mluví jako o krásné a jelikož její pravou podobu nikdy nezjistíme, protože je fiktivní, budeme se muset spokojit s antickým pohledem na ní. Je mi jasné, že ideál krásy se v čase mění, ale jelikož máme k dispozici antické sochy, víme že jejich a náš ideál nebyl nijak zvlášť odlišný. Koneckonců, máme k dispozici i „dobové“ sochy samotné Athény, takže můžeš posoudit sám /sama. :)