Quizo

Jaký/který režim by se vám líbil nejvíc?

Každý režim se může kdykoliv změnit jaký světový režim v OSN by byl nejlepší?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Diktatura

Z nabízených ANI JEDEN. Nejraději bych nějakou formu autoritativní technokracie. :)

Další odpovědi
zjentek

Monarchie

Jakožto urozený člověk vznešeného chování mám pádné důvody se domnívat, že pro VŠECHNY OBČANY nejlepší formou vlády bude aristokracie. Chápu, že jako řadový občan bez vrozené znalosti principu fér a smyslu pro spravedlnost jaksi nedisponujete schopností podobnou skutečnost jakkoli připustit a a kceptovat a proto také možnost ariastokracie ani není zohledněna v nabídce možných vladních systémů. Tím se ale netrapte, podobnou malichernost vám za všechny urozené občany odpouštím bez mrknutí oka. Svobodu a rovnost.

Drap

Anarachie

Špatná anketa. Chybí jiná možnost, nelze odpovědět

Emefej

Monarchie

Mě by se nejvíc líbila monarchie. Starý chorý mocnář ukrytý před lidem ve svém hradu či zámku, kterého naživo už dlouho nikdo neviděl, za kterého vládnou jeho rádci a za kterého mluví jeho šašek. Škoda, že nic takového u nás není…

Gonfaloniér

Monarchie

Diktatura, fašismus (totalita) i demokracie všechny spadají pod republiku. Anarchie je samostatný subjekt, monarchie je jediná opakem republiky a v anketě ti chybí právě ta republika. Ta nejdůležitější kromě monarchie. Výše zmíněné jsou všechno formy vlád. Do režimu nespadá jen forma vlády.
Pro OSN bych nebyl pro žádnou vládu.
Jinak vždy pro monarchii, jakožto jedinou funkční formu vlády/státu. Přirozenou, stabilní, funkční, s řádem a organizací. Nejvíc spravedlivou, pokud správně funguje (to ostatních říct nejde, protože správně nefungují nikdy).

Emefej… Velmi zajímavý pohled na monarchii. Asi od někoho, kdo toho o monarchii (a politice) hodně ví.

CTTON

Fašismus

Lgee

Demokracie

aliendrone

zjentek>>> Víš, že poslední korunovaný český král (Ferdinand I. Dobrotivý) byl mezi svými poddanými velice oblíbený? Dokonce měl i láskyplnou přezdívku „der arme Trottel Nandel“ (chudáček blbeček Ferdáček). ;) :D :D

hapiky

Je načase už vymyslet něco novějšího vhodnou pro naši a budoucí dobu.

hapiky

Komunismus selhal, protože ho řídili komunisté. Je to paradox, ale je to tak.

Mc Merkurion

@hapiky: … trochu budu oponovat: ne proto, že hořídili komunisti, ale proto, že ho řídililidé, řídit jej přesvědčení komunisti, neselhal by …

hapiky

Komunismus je i tak v naš době nepoužitelný, ať ho řídí kdokoliv.
Dnes jsou ještě pořád peníze a byznys na prvním místě.