agentpv

Jaký používáte antivir v mobilu s androidem?

Nejlepší odpověď
elkon

Žádný. Jen to, co je součástí OS. A žádný problém. Důležité je neotvírat nic, co se samo nabízí.

Další odpovědi
aliendrone

Hmmm, tabulek s různými testy antivirů jsou MRAKY, vyber si dle libosti. Velké rozdíly mezi těmi lepšími NEJSOU. Co ti ale doporučím je kompletní řešení. Tedy jeden antivir jak pro PC, tak pro mobil (prodávají se běžně takové balíčky, jde o to, aby si mobil i PC vzájemně rozuměly). Zpravidla jsou k mání i „rodinné licence“ (cenově výhodnější), tedy kompletní ochrana všech zařízení v domácnosti.

BTW – i když si nainstaluješ jakýkoliv, byť sebelepší soft, tak si nemysli, že jsi v pohodě. Bezpečnostní software je VŽDY o krok pozadu (logicky), ale na druhou stranu je to LEPŠÍ, než drát do oka 🙂

Tonda Káňa

Žádný, stačí mít selský rozum. Navíc, abys si stáhnul nějakou sračku, tak musíš mít povoleno v nastavení mobilu „Instalovat z neznámých zdrojů“. Jinak se ti tam velmi pravděpodobně nic nedostane.

Pokud jde o PC, tak to je pak už jiná…

Dochy

Také nepoužívám. Za základ považuju instalaci pouze z ofic zdrojů, jen vyjímečně z jiného opravdu důvěryhodného zdroje.
Jsem si vědom toho, že to nemusí být na 100%.

aliendrone

Pánové, HLUBOCE se mýlíte v tom, že je třeba nějaká vaše hloupost/akce k prolomení ochrany. Existuje bezpočet škodlivých kódů, které využívají chyb OS, případně instalovaného softu třetí strany. U nich není často ani třeba na něco klikat, povolovat, spouštět.

Přirozeně proti nim jsou i bezpečnostní softy nanic (dokud nejsou odhaleny). Nicméně výhodou je fakt, že firmy (producenti bezpečnostního softu) reagují na zjištěné hrozby NESROVNATELNĚ RYCHLEJI. Google si dá kolkrát pěkně načas, než vypotí kritickou záplatu, o Mrkvosoftu a jeho půl roku sem/tam v tomto ohledu kolují legendy.

Je standardem, že s bezpečnostním softem jste ochránění MNOHEM RYCHLEJI, než bez něj. 🙂

Tonda Káňa

Souhlasím, že jde využít chyby v OS, proto taky píšu, že pravděpodobně se tam nic nedostane, pokud člověk neudělá vlastní chybu. Není to ale stoprocentní. Faktem ale je, že pokud má člověk aktualizovaný software a nestahuje aplikace z warez webů, kde musí mít povoleno to „Instalovat z neznámých zdrojů“, tak se ti tam nějaký malware do mobilu dostane s malou pravděpodobností.

Většina uživatelů si to tam nainstaluje sama a sami pak ještě daj té aplikaci povolení k uložišti, kontaktům atp… Proto chce hlavně přemýšlet.

Ovšem jak píšu, na PC je to něco jiného a tam silný AV doporučuji, mnohokrát mi zachránil prdel 😂👍