Oskarsson

Jaký máte názor na bylinné extrakty, které mají mít příznivé účinky na organismus? Mohou efektivně fungovat?

Ahoj,

nedávno jsem si koupil v malém obchůdku v Jižních Čechách bylinný extrakt, obsahuje především příměs kozlíka lékařského. Dle etikety se doporučuje podávat jednu až dvě čajové lžíce extraktu za den, což mi potvrdila i prodavačka, která se v tom celkem vyznala. Má to nějaký plusový efekt, nebo je to spíše placebo? Máte s tím někdo zkušenosti? Lahvička stojí kolem stovky, takže jsem se tolik z peněz nevydal, ale i tak jsem si to pořizoval v domnění, že mi to aspoň trochu pomůže. Beru to už nějaký den a nějaké změny zatím nepociťuji. Děkuji všem za zkušenosti a odpovědi.

Nejlepší odpověď
elkon

Nehorší je, když si někdo myslí, že si „čuchne“ k bylině a bude v momentě vyléčen. Já mám s bylinami tu nejlepší zkušenost. Rozebírat to zde ale nebudu. Jen mohu dodat, že jak bylinné čaje, tak tinktury fungují. Je to o trpělivosti.

Další odpovědi
Ametyst

Bylinky tu fungovaly po staletí, než nastoupila chemizace. Valeriánské kapky (kozlíkové ) jsou jedny z tradičních a stoletím ověřených: pro dobrý spánek, dobré nervy,:uklidňují žaludek.

Disraeli

Pochopitelně. Rozhodně se nejedná o placebo.
A nejen extrakty, ale obecně byliny jsou na léčení úžasné. Bylinkářství je a vždy bylo záslužná a účinná součást lékařství (nebo zosobněním celého lékařství, kde se léčilo jen bylinami). V podstatě skoro každá rostlina, – bylina, květina, strom, plod a každá její část, k něčemu a na něco je a dá se nějak zpracovat…

Ale to taky neznamená, že neexistují podvodníci… nekvalitní produkty, případně neznalost (někdo může doporučovat dobrou bylinu… která se ale používá na něco jiného, než co člověka trápí). Nemluvě o samotném receptu.
Takže ANO byliny a bylinné extrakty jsou léčivé… ale to neznamená, že každý produkt nebo každá rada ohledně bylin, jsou kvalitní.

da ny

Všechny doplňky, doporučené i lékařem.
Mnohé léky, se užívají minimálně 2 – 3 měsíce, aby se dostavil „nějaký efekt“.
U bylinek může přijít i dříve, pokud jsou dobře cílené na dané obtíže.
I byliny jsou úspěšný základ udržení mého zdraví (a nejen mého) 😉

Drap

Podle mne vhodně zvolené bylinky fungují skvěle.

plebs

Záleží na solidnosti výrobce kolik je tam lihu a zda není pančováno.

Disraeli

Ametyst, spíš po dlouhá tisíciletí…

Ametyst

Ano, ještě lepší. 😁 Jen se obavám,:že pokud se prastaré bylinkářské a léčitelské vědomosti nezachovají v elektronické podobě, budeme ztraceni. Ponechání na pospas BigPharmě.

Disraeli

To je asi pravda. 😅

Oskarsson

k elkon: Tinktury jsou ty lahvičky? Protože právě tu jsem si koupil.